Poseł Grzegorz Lorek podsumował 4 miesiące swojej pracy w Sejmie

ePiotrkow Poniedziałek, 04 marca 201950 5109
Polityk Prawa i Sprawiedliwości podczas zwołanej w poniedziałek konferencji prasowej nakreślił nad jakimi zagadnieniami obecnie pracuje. Znalazły się wśród nich: uruchomienie połączeń autobusowych między małymi miejscowościami, zbliżający się remont autostrady A1, wsparcie dla rolników oraz zwrócenie baczniejszej uwagi na kopalnię Złoczew.
fot.: J. Górzyński

Poseł Grzegorz Lorek podczas przy okazji spotkania z dziennikarzami zaapelował by skrupulatnie rozliczać polityków z ich działalności na rzecz społeczności lokalnych. Po powitaniu przybyłych podzielił się z nimi szczegółami działań, które obecnie stara się realizować. - Dojazdy do małych miejscowości w minionych latach ze względów ekonomicznych zostały zlikwidowane. Prawo i Sprawiedliwość chce je przywrócić. Zwróciłem się do starosty piotrkowskiego o podjęcie jak najszybszych działań by opracować siatkę połączeń, na którą dostanie dofinansowanie. To pozwoli mieszkańcom mniejszych miast znów łatwiej podróżować - powiedział poseł.

 

Kolejną kwestią poruszoną podczas spotkania były problemy, z jakimi mają się zmagać mieszkańcy naszego regionu przy okazji remontu autostrady A1. - W okresie najintensywniejszych prac objazd ma się odbywać trasą S8, ale też przez ulice Sulejowską i Śląską. To duże utrudnienie dla mieszkańców Piotrkowa. Rozmawiałem z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad by zminimalizować użytkowanie tych dróg. Nie chcemy by przy okazji budowy A1 ucierpiały nasze arterie. - zapewnia Grzegorz Lorek.

 

Poza tym poseł Grzegorz Lorek zwrócił uwagę, że dla rozwoju regionu istotny jest rozwój lokalnego rolnictwa. Jego zdaniem rolnicy powinni mieć większy udział w sprzedaży swoich produktów, a w marketach powinny znaleźć się wydzielone miejsca produktów regionalnych. 

 

Wielu mieszkańców Piotrkowa i regionu pracuje w kopalni Złoczew. Ten rok ma być przełomowy w kontekście dalszego funkcjonowania tego miejsca. - Jeżeli w tym roku nie uruchomimy odpowiednich działań będziemy mieć problem z utrzymaniem elektrowni, które jest bardzo ważnym centrum energetycznym. Decyzje, które będą podjęte wpłyną na przyszłość mieszkańców co najmniej kilku powiatów. - powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości. 


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (50)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brawo ~Brawo (Gość)05.03.2019 17:21

Jedyny kompetentny, któtremu się chce !

54


dolnik nie górnik ~dolnik nie górnik (Gość)05.03.2019 20:14

To pewnikiem kopalnia Złoczew zostanie niebawem znacjonalizowana.

13


gość ~gość (Gość)05.03.2019 19:03

Podsumował, czy marzy?

32


Nie idę na wybory ~Nie idę na wybory (Gość)05.03.2019 14:20

A co zrobił jak był radnym? Każdy chce do koryta. Ja też! Za taka kasę to znajdzie się wielu chętnych do składania obietnic przed wyborami. A jak już ich wybiorą to zapominają co obiecywali.
Nie głosuję na Lorka. Szkoda, że nie mamy alternatywy bo co to za kandydat?

34


Marian1 ~Marian1 (Gość)05.03.2019 15:32

PiS = PRL-BiS.. nie przypuszczałem, że takte rządy się potoczą. Polska rządzona przez PiS jest właśnie na drodze do bankructwa ale zanim to nastąpi rząd wykończy przedsiębiorców.

34


brygada pracy socjalistycznej ~brygada pracy socjalistycznej (Gość)05.03.2019 15:13

A kiedy zostanie przywrócony Front Jedności Narodu?

43


Pytanie: ~Pytanie: (Gość)05.03.2019 13:23

A kiedy przywrócicie PGR-y?

83


gość ~gość (Gość)05.03.2019 12:53

Panie Lolku, w Piotrkowie przydałby się tramwaj!

64


Alkesy 6 ~Alkesy 6 (Gość)05.03.2019 12:51

Lolek TY nie rozbija PiSu z grupa trzymająca władze w mieście. Grasz z nimi na swoją korzyść.

35


otóż to ~otóż to (Gość)04.03.2019 15:02

Łapka w górę, buzia w kubeł. Takie oto podsumowanie dokonań na niwie poselskiej...

139


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat