Pościg za złodziejami paliwa

Policja KMP Piotrków Poniedziałek, 03 kwietnia 20176 10210
Piotrkowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże paliw ze stacji benzynowych. Sprawcy pojawiali się przed dystrybutorem wypożyczonym fiatem ducato, jednak z przepiętymi tablicami rejestracyjnymi, które wcześniej ukradli z innego auta. Po zatankowaniu, odjeżdżali bez uiszczania opłaty.

O kradzieży paliwa z dystrybutora jednej ze stacji paliw na terenie powiatu piotrkowskiego policjanci zostali poinformowani późnym popołudniem 31 marca. Ten dzień okazał się jednak pechowy dla podejrzewanych. Zaraz po telefonicznym zgłoszeniu o kradzieży, policjanci z drogówki, zawiadomieni o sprawie drogą radiową, namierzyli fiata na drodze krajowej nr 1. Kierowca ducato nie stosował się jednak do sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawanych przez mundurowych i uciekał w kierunku Katowic. Stwarzał także zagrożenie w ruchu drogowym, spychając inne pojazdy z pasów ruchu. Pościg zakończył się na wysokości Jeżowa. Policjanci z pomocą patrolu z radomszczańskiej komendy zatrzymali uciekinierów (33 i 37 lat). W części ładunkowej fiata policjanci znaleźli zbiorniki z paliwem, urządzenie do przelewania oraz tablice rejestracyjne od innego pojazdu. Szybko okazało się także, że mężczyźni najpierw przepinali tablice rejestracyjne innego samochodu i zakładali je na wypożyczonego fiata ducato, którym się poruszali, a następnie tankowali paliwo i po chwili, bez uiszczenia opłaty, odjeżdżali.

 

- Obaj sprawcy, mieszkańcy województwa lubelskiego i mazowieckiego, zostali zatrzymani. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów kradzieży paliwa ze stacji na terenie powiatu piotrkowskiego i rawskiego. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz kradzieży paliwa, mężczyźni odpowiedzą także przed sądem za kradzież tablic rejestracyjnych – informuje oficer prasowy Komendy w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

8

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

12345 ~12345 (Gość)04.04.2017 07:40

Niemiec u siebie za swoją stówkę ma około 84 litrów oleju napędowego, Polak u siebie za swoją stówkę ma aż 22 litry oleju napędowego...

11


Ziiomek ~Ziiomek (Gość)03.04.2017 14:31

Na pewno Siwy z drogówki taki łapacz dziki.

71


13 ~13 (Gość)03.04.2017 16:25

inni ludzie uczciwie muszą pracować na stacjach paliw a ktos w jednej chwili ukradnie tyle co zarobi obsługa przez miesiąc, DO PAKI ZŁODZIEJASZKÓW, bez zawieszenia wyroku! dobrze ze nie poturbowali świadków kradzieży lub postronnych, brawo policja

80


pieszy ~pieszy (Gość)03.04.2017 15:31

To jest sukces a nie robienie wielkiego halo z powodu 100 złotych łapówki, które zaproponował rowerzysta z promilami panom policjantom z Radomska.

90


drogowiec ~drogowiec (Gość)03.04.2017 14:56

Widać że to mafia paliwowa obejmująca dużą część kraju.

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat