Pościg za pijanym kierowcą bmw. Ranny policjant

PolicjaTomaszów Wtorek, 17 kwietnia 201816 8225
Kiedy kierowca bmw nie zatrzymał się do kontroli drogowej, policjanci ruszyli za nim w pościg. Kiedy wydawało się, że wreszcie udało się go zatrzymać, a jeden z policjantów usiłował wyciągnąć kluczyki ze stacyjki, kierowca gwałtownie ruszył i… uderzył w płot. Ranny został jeden z funkcjonariuszy.
fot. policja

16 kwietnia kilka minut przed godziną 21 dyżurny policji otrzymał informację, że w okolicach Ciebłowic kierowca bmw jedzie całą szerokością jezdni. Policjanci z drogówki zauważyli auto, którego kierowca stwarzał zagrożenie dla innych uczestników. Mundurowi dawali mężczyźnie sygnały do zatrzymania auta, niestety kierowca, zamiast stanąć, przyspieszył i zaczął uciekać. Jechał w kierunku Kamienia. Policjanci ruszyli w pościg. Kierowcę bmw udało się zatrzymać w Szadkowicach na terenie powiatu opoczyńskiego. - Policjant podbiegł do kierującego, żeby wyciągnąć mu kluczyki ze stacyjki – relacjonuje oficer prasowy komendy policji w Tomaszowie. - Wówczas kierowca ruszył, jednocześnie ciągnąc mundurowego obok pojazdu. Samochód zatrzymał się na betonowym ogrodzeniu pobliskiej posesji. Policjant wpadł na maskę samochodu, spadając, uderzając głową o ziemię. Kierujący nadal nie odpuszczał, zaczął uciekać w stronę lasu. W pościg ruszył drugi z funkcjonariuszy. Mężczyzna próbował się szarpać i wyrywać, zachowywał się agresywnie. Na miejsce dotarli policjanci z komendy policji w Opocznie, którzy udzielili wsparcia tomaszowskim stróżom prawa.

 

Ostatecznie 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pobrano również od niego krew na zawartość narkotyków. Podczas sprawdzania w policyjnych bazach danych okazało się, że od stycznia 2018 ma zatrzymane prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Poszkodowanemu policjantowi udzielono pomocy. Trafił do szpitala w Opocznie, gdzie odwiedził go bezpośredni przełożony i komendant powiatowy policji w Tomaszowie insp. Szymon Herman (na zdjęciu).


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.04.2018 21:25

Taki kierowca to potencjalny zabójca bo pod wpływem alkoholu może wyrządzić krzywdę każdemu nonrmalnemu kierowcy którego spotkał na swojej drodze lub pieszemu za pomocą swojego auta!!! Uważam, że powinien dostać maks wymiar kary za to co zrobił aby chociaż inni pomyśleli!!! Brawo za determinację i odwagę dla funkcjuszy którzy eliminują takich piratów z drogi z narażeniem życia za 2,5 tyś zł.

00


gonić pijanych bandytów ~gonić pijanych bandytów (Gość)18.04.2018 16:58

Jak na ciężko rannego to policjant wygląda rewelacyjnie. no, chyba, że te obrażenia to są obrażenia wewnętrzne. Na co upadł pan policjant?
A bandyta - 7 lat ciężkich robót i pałowanie raz na kwartał. Wystarczy.

10


gość ~gość (Gość)18.04.2018 13:49

Ale sieją propagandę. Bo c wielkiego zbuja złapali? No naprawdę szok. A prawdziwi przestępcy chodzą po komendzie i się śmieją z nieudaczników. Zrobili z niego bohatera bo wykonywał swoją pracę. Niewierze.

00


LIL SQQA ~LIL SQQA (Gość)17.04.2018 12:53

czy to było bmw e36?

02


gość ~gość (Gość)17.04.2018 20:49

Dlaczego ci panowie trzymaja się za ręce?

12


gość ~gość (Gość)17.04.2018 18:11

Niejaki Witek to defetysta. Na calym swiecie policja sciga i strzela do takich przestepcow

10


TakUważam ~TakUważam (Gość)17.04.2018 17:50

Brawo dla bohatera !!!!

40


Witek ~Witek (Gość)17.04.2018 12:42

Jego poważny błąd druga sprawa kto robi sobie pościgi na ulicach czy innych drogach tym samym policja stworzyła realne zagrożenie dla innych

418


Kriss ~Kriss (Gość)17.04.2018 16:45

Brawo dla tego gliny.Jednak jedna kwestia nie daje mi spokoju:dlaczego ten który ucikał nadal żyje?W wielu cywilizowanych krajach już by go nie było.

122


gość ~gość (Gość)17.04.2018 17:19

Propaganda jak się patrzy

45


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat