Posada w spółce skarbu państwa czy lokalna polityka?

ePiotrkowKraj Środa, 11 lipca 201821 8831
Prezes PiS Jarosław Kaczyński po posiedzeniu Komitetu Politycznego partii oświadczył, że nie da się łączyć kariery samorządowca z pracą w państwowych spółkach. A to oznacza, że takie osoby nie będą mogły kandydować w jesiennych wyborach samorządowych. Czy dotyczy to także działaczy Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu?

- Decyzja zapadła, zgodnie z naszymi deklaracjami, które składaliśmy niejednokrotnie i które ja składałem – oświadczył cytowany m.in. przez Onet.pl Jarosław Kaczyński. - Do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Ci, którzy funkcjonują w spółkach, są przez nas szanowani, jeśli dobrze wypełniają swoje obowiązki, ale nie będziemy łączyć tych dwóch funkcji. - To oznacza, że te osoby nie będą kandydowały na żadnym szczeblu samorządu – dodał prezes PiS. Lider Prawa i Sprawiedliwości doprecyzował, że chodzi mu przede wszystkim osoby, które mają wysokie pensje w spółkach skarbu państwa.

 

W kraju wśród działaczy partii popłoch. Wszyscy, którzy „dobrze” zarabiają w państwowych firmach zastanawiają się co będzie dalej. Dotyczy to również naszego regionu. Kandydatem PiS na prezydenta Piotrkowa ma być Grzegorz Lorek. Tymczasem jest on członkiem zarządu Bestgum Polska sp. z oo, w której 100% udziałów posiada PGE Polska Grupa Energetyczna. Jak wynika z jego oświadczenia majątkowego od kwietnia do grudnia 2017 roku osiągnął tam dochód w kwocie ponad 128.000 złotych.

 

Do Sejmiku Województwa Łódzkiego chce ponownie kandydować pochodzący z Gorzkowic radny Piotr Grabowski. Jest z-cą dyrektora PGE Obrót w Łodzi. Jak napisał w swoim oświadczeniu majątkowym w 2017 roku osiągnął tam przychód w kwocie ponad 278.000 zł.

 

Czy obaj panowie będą musieli wybrać pracę w spółkach skarbu Państwa czy pracę w samorządzie?

Przewodniczący Zarządu Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Piotrkowie Zbigniew Ziemba powiedział nam, że obaj panowie muszą sami podjąć decyzję. 


Zainteresował temat?

7

3


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dzienniklodzki.pl ~dzienniklodzki.pl (Gość)27.07.2018 12:09

Pan Grabowski wypadł z listy kandydatów do sejmiku (http://www.dzienniklodzki.pl/wiadomosci/a/wybory-2018-pogrom-w-pis-polowa-radnych-obecnego-klubu-w-sejmiku-poza-listami-wyborczymi,13367688/)
Pan Lorek chyba się ostanie, bo jego miesięczne pobory wynoszą 14.300 zł (zatem granicy 15.000 zł nie przekroczył) - zgodnie z oświadczeniem majątkowym

00


gość ~gość (Gość)12.07.2018 19:25

Ale jaja! Ile on zarobił 270 tys.? I jesze chce dietę radnego.

31


Witek ~Witek (Gość)11.07.2018 20:10

Albo polityka albo spółki skarbu państwa . Jak od lat obserwuję to żadnemu politykowi nie zależy na społeczeństwie ale na tym by się nachapać przy korycie i mamy co mamy zamiast co rok lepiej to idziemy na dno ale co się dziwić przykład idzie od góry. Ja bym poszedł dalej każdy polityk po skończeniu 60 lat z automatu tracił by prawo startowania w wyborach i powinno się odebrać prawo głosowania bo stare pokolenie utrwala stare nawyki a to jest hamulec rozwoju kraju

132


sprawiedliwy ~sprawiedliwy (Gość)12.07.2018 10:19

Radny Krzysztofa Chojniaka zarobił w PGE
206 074.10 zł

32


ale heca ~ale heca (Gość)12.07.2018 06:03

Grabowski grabi kasę, byle do siebie. w polityce to kompromitacja. Tylko radny Piotr Gajda po rycersku uććiwy.

102


@ndzi ~@ndzi (Gość)12.07.2018 09:20

czy pan pierwszy sekretarz swą decyzję konsultował z ojcem dyrektorem, wątpię , kupony odcina sobie, a młode wilki już nie czkają końca, już nie warczą a kąsają

12


user trybunalscy.pl ~user trybunalscy.pl (Gość)12.07.2018 07:45

Odpowiedzi udzielił Grzegorz Lorek (http://trybunalscy.pl/node/9830#comment-5141)
Witam dziękuję za pytanie, czekamy na uchwałę odpowiedniego gremium PiS w tej sprawie.
Pozdrawiam G.Lorek

40


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)11.07.2018 23:09

Cytuję:
Lider Prawa i Sprawiedliwości doprecyzował, że chodzi mu przede wszystkim osoby, które mają wysokie pensje w spółkach skarbu państwa.


A te tzw. spółki skarbu państwa, to nic innego jak miejsca, gdzie intratnymi posadami nagradza się biernych, miernych, ale wiernych. Delikwent może nie mieć zielonego pojęcia o procesach produkcji w danym przedsiębiorstwie i wykształcenie może mieć totalnie od czapy, ale ważne by był z właściwej partii (czyli tej będącej aktualnie przy władzy). I zarabiają tacy - w zależności od piastowanego stanowiska - od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy miesięcznie, a niejeden prezes po ledwie paru miesiącach "pracy" wziął milionową odprawę. W końcu państwo to przecież dojna krowa, wystarczy tylko wygrać wybory przekupując wyborców ich własnymi pieniędzmi, i już można przyssać się do cyca.

110


MM ~MM (Gość)11.07.2018 22:59

No widać że panowie są specjalistami od gumy, energii i czego tam jeszcze :-)))))
"Zasiadanie" przez laików spoza branży w radach nadzorczych to wyciąganie publicznych pieniędzy. O kulisach posad w PGE można przeczytać tutaj: http://www.polskatimes.pl/aktualnosci/a/pis-opanowuje-pge-obrot-prace-dostali-radni-sejmiku,10611130/?najstarsze

71


gość ~gość (Gość)11.07.2018 21:44

Jak moge dokonac wyboru jak urzad miasta mnie wymeldowal z meldunku gdzie bylam zameldowana z mama idwojka dzieci a ona zmarla i jestem osoba bezdomna z trujka dzieci bo w listopadzie urodzilam trzecie dziecko i nilogo to nie interesuje

45


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat