Porozumienie zamierza wspierać polskiego rolnika

ePiotrkowRadomsko Wtorek, 11 maja 202111 1496
Przedstawiciele Porozumienia Jarosława Gowina gościli we wtorek (11 maja) w Radomsku. Celem wizyty było przeprowadzenie debaty dotyczącej Polityki Rolnej w Polsce. Zgromadzeni, poznali więc pierwsze propozycje programowe partii, dla rolnictwa.
fot.: K. Czapczyk

Spotkanie w Radomsku było kontynuacją cyklu debat, w ramach których politycy i samorządowcy, reprezentujący Porozumienie, bądź sympatyzujący z nim, chcą rozmawiać z mieszkańcami o tematach obecnie ważnych dla Polski. W rozmowach uczestniczą również zaproszeni eksperci. - Województwo łódzkie posiada rozległe tereny rolnicze, a na jego terenie funkcjonuje wiele dużych gospodarstw rolnych. Wpisują się w to też powiaty radomszczański czy piotrkowski. Za chwilę znajdziemy się w rzeczywistości popandemicznej i będziemy zastanawiać się nad Krajowym Planem Odbudowy, ale także nad nową europejską polityką rolną. Dlatego to dobry moment, by dziś w Radomsku rozmawiać o rolnictwie. Rolnicy to dziś w Polsce również przedsiębiorcy, zatrudniający wielu pracowników. To przedsiębiorczy ludzie, których my także chcemy reprezentować i wspierać - mówił Krzysztof Ciecióra, wicewojewoda łódzki.

 

Konferencja była okazją, do przeanalizowania sytuacji Polski na arenie międzynarodowej i nie tylko, właśnie pod względem rolnictwa, w tym produkcji żywności czy paszy. - Trwająca pandemia uświadomiła nam jak ważne jest bezpieczeństwo żywnościowe kraju. Sektor rolno-spożywczy nie zawiódł, żywności w Polsce nie zabrakło. Nasz eksport również wygląda imponująco. Trzeba z drugiej strony wspomnieć jednak o braku niezależności białkowej. Importujemy mnóstwo śruty modyfikowanej genetycznie, ponieważ po prostu nie mamy innego wyjścia. Jeżeli chcemy, by wykorzystanie polskiego białka było większe, potrzebujemy do tego większej podaży i wsparcia dla rolników, by chcieli uprawiać rośliny bobowate czy rzepak. Sektor paszowy, zużywa rocznie 1,2 mln ton czystego białka. Potrzebne jest zatrudnienie dużych firm międzynarodowych, które produkują tę paszę, a te potrzebują dużych jednorodnych dostaw stałych surowca. Właśnie w tę stronę powinniśmy podążać. Przy okazji nie możemy zapominać o pomocy dla mniejszych przedsiębiorców - analizuje Monika Piątkowska, prezes Izby Zbożowo-Paszowej

 

 

Podsumowaniem cyklu debat, organizowanych przez Porozumienie, będzie kongres programowy, który zaplanowano na 28 maja.


Zainteresował temat?

1

9


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

sprzedajczyki ~sprzedajczyki (Gość)15.05.2021 15:16

chcieliście dobić polskie rolnictwo (zwierzęta futerkowe, embargo z Rosji i inne) a teraz szukacie poparcia...o wy Targowiczanie.....
Jestem na nie dla Was

10


nie ma już rolnictwa ~nie ma już rolnictwa (Gość)15.05.2021 15:15

małego rolnictwa już nie ma...wy go dobiliście

10


OiZ rozszyfrujcie? ~OiZ rozszyfrujcie? (Gość)15.05.2021 15:14

Wy z PIS-u potraficie tylko dobić rolnika.
Dziś wasz Nowy "Nieład" pokazał jak chcecie dobić klasę średnia. Dla mnie staliście się Oszustami.
Żałuję że na Was głosowałem
Zmieńcie wasz skrót z PiS na OiZ.

01


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)12.05.2021 23:03

Kariera Jarosława Dyzmy ...

11


chłop ~chłop (Gość)12.05.2021 22:02

Teraz się obudzili, jak małe gospodarstwa rolne zostały już praktycznie wykończone. Starsi odchodzą na głodowe emerytury, a młodzi ani myślą aby zostać na wsi. Pozostały tylko wielkie fermy zajmujące się przemysłowym tuczem świń, lub handlem zboża wykupowanego za bezcen od rolników.

11


łosiedlowy łoś ~łosiedlowy łoś (Gość)12.05.2021 00:46

Gowin? To ten "liberał" z ciągotami do totalitarnych rozwiązań?
A chłopki niech sobie przypomną, kto ich ostatnio wydymał, a kto stanął po ich stronie.
Nie tylko branża futerkowa ma być zniszczona, ale też produkcja mięsa. Do tego celu posłużą epidemie, których nie zauważy hodowca, ale stwierdzi komisja, która wejdzie do chlewu czy kurnika: ptasia grypa, ASF... I cała hodowla do "utylizacji"! Założenie jest takie, że ludzie mają żreć robaki - pierwsze kroki w tym kierunku zostały już poczynione, UE dopuściła larwy mącznika młynarka do stosowania w przemyśle spożywczym. Mają być dopuszczone do sprzedaży w formie suszonej lub sproszkowanej, również jako składniki makaronów i innych przetworów. Po tych larwach wprowadzą kolejne "frykasy". Wszystko ma być zgodne z założeniami nowej lewackiej religii, ekologizmu, w myśl której produkcja mięsa "zabija planetę".
https://nczas.com/2021/05/04/bedziemy-jesc-robactwo-unia-uznaje-je-za-zrownowazone-zrodlo-pozywienia-o-niskiej-emisji-dwutlenku-wegla/
Aby już teraz rolnikom obrzydzić hodowlę, przygotowana jest ustawa, która wymusi stosowanie na farmach hodowlanych zasad bioasekuracji analogicznych do zabezpieczeń "antycovidowych".
https://nczas.com/2021/05/07/unia-naklada-drakonskie-przepisy-a-resort-pudy-milczy-zmiany-juz-weszly-w-zycie/

Cytuję:
Za chwilę znajdziemy się w rzeczywistości popandemicznej i będziemy zastanawiać się nad Krajowym Planem Odbudowy, ale także nad nową europejską polityką rolną.


No więc założenia tej nowej europejskiej polityki rolnej są takie, jak przedstawiłem wyżej: wygaszenie produkcji mięsa, i przejście na produkcję robactwa wszelkiej maści (owady, larwy owadów, być może pierścienice). Ale tego chłopkom żaden polityk postokrągłostołowy wprost nie powie.
Obecnie jedynie Konfederacja daje nadzieję na życie w normalności, ale aby mogła realizować swoją politykę musi mieć większość w sejmie.

61


super sprawa. ~super sprawa. (Gość)11.05.2021 22:24

Niech tylko nie przeszkadzają.

60


* ~* (Gość)11.05.2021 19:49

Zostawcie rolników w spokoju! Oni są tylko nasi- PSL

54


Piotrkowski ~Piotrkowski (Gość)11.05.2021 20:55

Dokładnie,jak szukają poparcia do na wieś, do rolnika. Tylko tutaj mnie boli to "duże gospodarstwa... przedsiębiorstwa" - One sobie dadzą radę, zajmijcie się mniejszymi rodzinnymi gospodarstwami co nie wprowadzają na rynek zatrute chemią żywności.

70


Kazik ~Kazik (Gość)11.05.2021 20:15

Szkodniki szukają poparcia tylko zapomnieli ,że cygan przez wieś idzie tylko raz...

110


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat