Porozumienie poprawia bezpieczeństwo

Strefa FMRegion Poniedziałek, 02 października 20172 4787
Do 30 września funkcjonowało porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie bezpieczeństwa osób przebywających na zbiorniku Cieszanowice w powiecie piotrkowskim.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Porozumienie podpisali wójtowie gmin Rozprza, Gorzkowice oraz Łęki Szlacheckie z Rejonowym WOPR w Piotrkowie. Jak podkreślają włodarze gmin, efekty tej współpracy są widoczne. - Po raz kolejny braliśmy udział w tym porozumieniu. Kwestia tego, że wzrasta poziom bezpieczeństwa jest dla nas rzeczą najważniejszą i pokazuje to ewidentnie fakt, że w tym i poprzednim roku nie doszło do żadnego wypadku, a w poprzednich latach niestety dochodziło do zdarzeń śmiertelnych. Tego typu działania poprawiają bezpieczeństwo i są bardzo ważne - mówi Robert Kukulski, zastępca wójta gminy Gorzkowice.


Jak zapewniają włodarze gmin, porozumienie będzie kontynuowane. - Zależy nam na bezpieczeństwie naszych mieszkańców oraz osób przyjezdnych, których w okresie letnim jest naprawdę sporo. Warto podkreślić, że dzięki trójstronnej współpracy gmin z WOPR-em, bezpieczeństwo na tym zbiorniku jest zachowane -tłumaczy Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Rozprza. - Myślę, że w przyszłości będziemy takie porozumienia podpisywać, ponieważ współpraca samorządów układa się jak najlepiej, także będziemy to kontynuować - dodaje Piotr Łączny, wójt gminy Łęki Szlacheckie.


Teraz prezes WOPR do 6 października ma przedstawić wójtom gmin sprawozdanie z wykonania działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom przebywającym nad zbiornikiem Cieszanowice.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gosc ~gosc (Gość)02.10.2017 17:35

Ciekawe czy w sprawozdaniu będzie, że ratownicy wopr zamiast pilnować plaży urządzali dla swoich znajomych wycieczki łódką wopru.

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat