Porozumienie ponad podziałami. Posłowie zapowiadają, że będą się szczepić

Strefa FM Poniedziałek, 28 grudnia 202063 2990
Rozpoczęła się "zerowa faza" szczepień przeciw koronawirusowi, która obejmie przedstawicieli zawodów medycznych oraz pokrewnych. Jednak już wkrótce czekają nas dostępne dla wszystkich i powszechne szczepienia. Sprawa ta cały czas wzbudza sporo kontrowersji oraz wątpliwości w polskim społeczeństwie. Tego typu rozterek nie mają posłowie z naszego okręgu, którzy ponad podziałami politycznymi zapowiedzieli, że skorzystają z tej możliwości.

Jeśli chodzi o mnie to ja jestem ozdrowieńcem, więc tak naprawdę nie muszę się szczepić, ale to zrobię m.in. po to, żeby dać świadectwo i żeby pokazać, że szczepimy się nie tylko dla dobra swojego, a może nawet przede wszystkim robimy to dla innych. Nie będziemy wtedy zarażać i roznosić dalej choroby. Na pewno się zaszczepię – czekam tylko na swoją kolejkę wiekową.

- Robert Telus, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

 

 

Na pewno tak! Moja rodzina została doświadczona koronawirusem i nie tylko pochowaliśmy jednego z seniorów, ale żona ciężko przechodziła z zapaleniem płuc w szpitalu tę chorobę. Ja z córką łagodniej, ale wiem, że z Covid-19 nie ma żartów.

Cezary Grabarczyk, poseł Koalicji Obywatelskiej.

 

Chcę się zaszczepić w najbliższym możliwym dla mnie terminie. Oczywiście po konsultacji z lekarzem – jak zawsze to robię. Zresztą we wrześniu zaszczepiłam się dodatkowo na pneumokoki. Ja uważam, że trzeba się szczepić, nie tylko przez wzgląd na własne zdrowie, ale też z odpowiedzialności o innych ludzi, a zwłaszcza osoby starsze. Ja również mam mamę, boję się, że mogę coś przynieść do domu i po prostu chcę, żeby była zdrowa.

- Anita Sowińska, posłanka Lewicy. 

 

Oczywiście, że się zaszczepię! Ja nie mam żadnych wątpliwości, że to jest ratunek dal naszej cywilizacji przed śmiercią i kiedy widzę w internecie opinie osób, które ubolewają, że ich bliscy nie doczekali wynalezienia szczepionki i momentu kiedy przystępujemy do powszechnych szczepień to jest najlepsza odpowiedź dla mnie oraz wszystkich, którzy wątpią. Ja opieram się na nauce. Medycynie i opiniach lekarzy, którzy uważają, że szczepionka jest bezpieczna, przebadana i jej skład nie budzi żadnych wątpliwości.

- Dariusz Klimczak - poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.   
Zainteresował temat?

2

6


Komentarze (63)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

antys. ~antys. (Gość)01.01.2021 15:31

Towarzysz L. Miller i artystka Janda już zaszczepieni. I co ty na to suwerenie ?

20


gość_rysiek ~gość_rysiek (Gość)31.12.2020 20:18

Wolność wyboru co do szczepień Klub Konfederacji Piotrków Tryb zaprasza...

11


llllllllllll ~llllllllllll (Gość)30.12.2020 18:08

Dr Stefano Scoglio- nominowany do nagrody Nobla w dziedzinie medycyny w 2018: Słusznie, wielu twierdzi, że nie jest to szczepionka, ale terapia genowa i tylko z tego powodu pomysł wprowadzenia obowiązku jej stosowania jest całkowicie absurdalny.
Prof. Didier Raoult: legendarny wirusolog, geniusz medycyny na wieść o szczepionce Pfizera: SZALEŃSTWO
Prof. Giulio Tarro, wirusolog, 2 razy nominowany do nagrody Nobla w dziedzinie medycyny , wykształcił tysiące lekarzy : nigdy nie zaszczepię się tą szczepionką. Nie ma żadnych podstaw medycznych i prawnych by nazywać koronawirusa pandemią. To jest gra koncernów farmaceutycznych i polityków. Zastraszanie ludzi. Tu chodzi o wielkie pieniądze nic więcej. Jakieś pytania chłopcze?

31


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)30.12.2020 23:14

Na zdrowie, panie i panowie posłowie. Aż zacytuję wieszcza: ... Serce roście, patrząc na te czasy...

20


fot. ~fot. (Gość)30.12.2020 16:07

Posłowie mało mnie obchodzą bo to ludzie odpowiedzialni za obecny stan służby zdrowia w szczególności za brak dostępu do lekarza dla zwykłego człowieka.. Czy ich też leczą telelekarze teleporadami ?

30


rząd Włoski ~rząd Włoski (Gość)30.12.2020 11:37

Rząd WYSZCZEPI wszystkich Polaków? TOTALNA propaganda w TV! D.Cwikła i K.L.Łuksza


Wiceminister zdrowia w lewicowym rządzie Włoch Pierpaolo Sileri zasygnalizował, że jeśli w kolejce po preparat przeciwko COVID-19 nie ustawi się łącznie dwie trzecie mieszkańców kraju, władze mogą wprowadzić szczepienia obowiązkowe.
Urzędnik udzielił wywiadu gazecie „La Stampa”. Zapewnił, że wyjście z kryzysu pandemicznego w krótkim czasie, na przykład kilku tygodni, nie będzie możliwe.
– Jeśli przeciwko koronawirusowi nie zaszczepi się dwie trzecie Włochów, konieczne może być wprowadzenie obowiązku – powiedział Sileri. Wysoki pośród lekarzy poziom sceptycyzmu co do masowej akcji przyjmowania preparatu przeciwko koronawirusowi uznał za... porażkę systemu kształcenia pracowników służby zdrowia.

60


Apokalipsa ~Apokalipsa (Gość)30.12.2020 11:37

50 %ludnosci nie musu sie szczepic ,poniewaz wirus im nie szkodzi.to co,to po co nam te bzdury,nikt nie powinien brac szczepien modyfikujacych dna,to jest antychrzescijanskie i godzi w samego Boga,o Bog ze wzgledu na grzechy nasze za czasow sprzed Noe zapowiedzial,ze skroci nam zycie do 100,a wiec to Bog jest programatorem DNA i nikt z ludzi-szalencow-nie powinien w to palce maczac,bo skonczy sie to dla ludzi zle.
Tylko zebyscie nie mowili,ze o a nie mowilem.Bog bedzie musial zniszczyc znow nas bo zanieczyscimy swoje dna i wpuscimy zlego ducha w siebie lub w potomkow swoich i nie bedziemy mieli juz wplywu na drugie zycie poza cialem.
A Bog mieszkan ma wiele.a wasze cielesne mieszkania sa lakomym kaskiem dla zwyrodnialcow ,ktorzy juz czekaja a by was opetac.A opetany czuje sie jak w wiezieniu,wiec zebyscie mi nie plakali jak sami podejmiecie ta decyzje.
JUz czas aby zaczac razem dzialac i trzymac sie razem,zacznijcie to robic.oni robia z nami co chca.wiec my zacznijmy z nimi robic to samo

31


Adamuu ~Adamuu (Gość)29.12.2020 12:47

tu chodzi tylko o gigantyczną kasę dla koncernów farmaceutycznych a ludzie to króliki doświadczalne i dojne krowy zarazem.

102


propozycja ~propozycja (Gość)30.12.2020 11:10

Wirus przez święta odpoczywał, najadł się, nabrał sił i teraz wziął się za robotę chwycił za długopis i śmiertelność wzrosła. To może zamiast kwarantanny narodowej ogłosić narodowe święto przez cały rok 2021 i wirus będzie odpoczywał z narodem i nie będą ludzie umierali w narodowych szpitalach, i nie trzeba będzie kasy pompować na narodowe szczepienia i narodowa TV wreszcie puści coś normalnego i narodowi politycy zaczną mówić narodowym ludzkim głosem ?

70


gość_gość ~gość_gość (Gość)29.12.2020 10:37

Czyli wszystko było ustalone i wielka 4 zawsze jest tak że jak coś przeciwko Polakom to wielka 4 zawsze jest na tak PiS, PO SLD PSL

81


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat