Porodówka ostatecznie w Szpitalu Wojewódzkim?

ePiotrkow Wtorek, 09 lipca 201934 9602
Wszystko wskazuje na to, że po zamknięciu Oddziałów Położniczo-Ginekologicznego i Noworodków, funkcjonujących jeszcze w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, tożsame oddziały powstaną w drugiej piotrkowskiej placówce, czyli Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Jak poinformowała we wtorek Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, członkowie rady społecznej tego drugiego szpitala wyrażają pełne poparcie dla wszelkich działań, które przyczynią się do kontynuacji i dostępności do świadczeń na rzecz mieszkańców powiatu piotrkowskiego.
Fot.: archiwum epiotrkow.

Niedawno przedstawiciele PCMD złożyli w siedzibie NFZ wypowiedzenie umowy ryczałtowej, co oznacza, że po trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia, zamknięte zostaną finansowane w ramach sieci szpitali Oddziały Położniczo-Ginekologiczny i Noworodków. Piotrkowianki i mieszkanki powiatu piotrkowskiego obawiają się, że aby urodzić będą musiały jechać do szpitali, znajdujących się w okolicznych miastach. Wszystko wskazuje jednak na to, że porodówka pozostanie w Piotrkowie Trybunalskim, choć w innym szpitalu.

 

Jak informuje Anna Leder stanowisko członków  Rady Społecznej SSW im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim jest zbieżne ze stanowiskiem dyrektora ŁOW NFZ, który proponuje rozszerzenie działalności tego szpitala o oddział ginekologiczno-położniczy wraz z poradnią ginekologiczną i oddział neonatologiczny, a także zwiększenie liczby łóżek kardiologicznych i internistycznych oraz zabezpieczenie świadczeń w poradniach specjalistycznych i nocnej pomocy lekarskiej.

 

Przedstawiciele łódzkiego oddziału NFZ będą współpracowali z marszałkiem województwa łódzkiego i wojewodą łódzkim oraz dyrektorem SSW w Piotrkowie Trybunalskim, by zgodnie z przepisami prawa zapewnić mieszkańcom powiatu piotrkowskiego dostęp do leczenia na niezmienionym poziomie.

 

Wcześniej do marszałka Grzegorza Schreibera apelowali w tej sprawie m.in. posłowie z naszego regionu i prezydent Piotrkowa Trybunalskiego. 


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)11.07.2019 10:36

Cazek klakierze starościany! Jeśli nie znasz faktów to nie zabieraj głosu. Rozruszniki ten szpital ciagnęły! Jak było wszystko na minusie to kardiolodzy ratowali nie tylko serca pacjentów ale i finanse Szpitala Rejonowego. Bo o tym okresie mówię! Czyli przed przyjściem Cubały i jego ówczesnego zastępcy Wojtysiaka. Dlaczego dyrektor Banaszek odszedł? Bo nie chciał podporządkować się na te roszady które dokonał Tamilla a później obecna P.O. Dyrektora. Swoją drogą kiedy będzie wreszcie konkurs na dyrektora?

60


gość ~gość (Gość)11.07.2019 08:48

Szpital w Piotrkowie Trybunalskim - umieralnia.
Dokładnie tak opisują nasz szpital.
W Bełchatowie czy Łodzi nie dziwią się,ze Piotrkowianie nie jadą na izbę przyjęć do Piotrkowa Trybuanlskiego.
Cały personel do wymiany!
Nie ma dobrych lekarzy,uciekli z tego syfu.
Jeżeli chodzi o porodówkę-nie miałam komplikacji wiec urodziłam tutaj ale gdyby coś było nie tak wiem ze pomocy i opieki niestety brak ???? wiec może lepiej jak by porodówka została zamknięta ..do Bełchatowa,Łodzi to bardzo blisko..

30


gość ~gość (Gość)11.07.2019 07:30

prawda niestety jest okrutna, od lat nikt nie ponosci odpowiedzialnosci za narazanie zdrowia i zycia w opiece zdrowotnej w Piotrkowie. poprostu skazani jestesmy w PT na taki mechanizm i nie ma co sie dziwic lekarza ze odchodza ze szpitala na rakowskiej.

30


gość ~gość (Gość)10.07.2019 10:36

W PCMD kiedyś było dobrze. Byla chirurgia, kardiologia itp wszystko zniszczone, a szpital wtedy dobrze funkcjonował.

73


gość ~gość (Gość)10.07.2019 21:12

Widocznie zięba realizuje swój program z wyborów połączenie szpitali ale że starosta mu uległ, dziwne

30


gość ~gość (Gość)10.07.2019 18:46

A mi się wydaje że lekarze więcej myśleli o prywatnych gabinetach niż o pracy na rzecz szpitala i mamy efekt.

41


gość ~gość (Gość)10.07.2019 18:28

Z tego co mówili to i tak ma zostać na Roosevelta porodówka więc nic się nie zmieni

20


gość ~gość (Gość)10.07.2019 18:26

Przecież od 3 miesiący o tym powiat mówi że tak ma być. Cóż za nowość

21


Walkiria ~Walkiria (Gość)10.07.2019 16:32

Szpital oczko w głowie p.Wojtysiaka czy odpowie za to co zrobił? Łatwo szasta się publicznymi pieniędzmi , powinni iść za to siedzieć.

61


zoom ~zoom (Gość)10.07.2019 15:18

Ziemba już dawno to proponował.

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat