Porażony prądem bocian z Poświętnego trafił do Osady w Kole

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 28 maja 20182 3348
Do Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole Nadleśnictwa Piotrków trafił porażony prądem bocian. Ptak czuje się już lepiej, za kilka dni powinien całkowicie odzyskać zdrowie.

O leżącym bez ruchu bocianie straż pożarną poinformowała jedna z mieszkanek gminy Poświętne w powiecie opoczyńskim. Strażacy z OSP przewieźli zwierzę do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Opocznie. Po udzieleniu pierwszej pomocy ptak został przewieziony do Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole.

 

- Bocian jest w coraz lepszym stanie. Do nas dotarł po wizycie u lekarza weterynarii. W tej chwili wraca do zdrowia, już zaczął chodzić. Rozgląda się przy stawie za smakołykami. Za jakiś czas poderwie się i wróci spokojnie do gminy Poświętne – wyjaśnił nam leśnik Paweł Kowalski.

 

Co roku do Osady w Kole trafia ok. 200 sztuk dzikich zwierząt.

 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

PePe ~PePe (Gość)29.05.2018 14:55

Chrumek postawi go na nogi :-)))

10


gość ~gość (Gość)29.05.2018 11:31

Chrumek go podleczy innym prądem.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat