Ponad połowa z nas rozliczyła się już z fiskusem

Strefa FM Wtorek, 26 marca 20197 1971
Do Urzędu Skarbowego w Piotrkowie Trybunalskim wpłynęło już 30.000 PIT-ów za 2018 rok. Oznacza to, że rozliczyło się już 60% podatników - poinformował na antenie Radia Strefa FM Kamil Łyszkowski, naczelnik piotrkowskiego Urzędu Skarbowego.

Z e-pitów, czyli możliwości wysłania swojego zeznania przez Internet, skorzystało aż 13.000 osób.

 

 - Na stronie internetowej www.podatki.gov.pl czeka na państwa wstępnie wypełnione zeznanie. Po zalogowaniu się można obejrzeć swojej zeznanie bez ulg podatkowych, które należy dopisać, podobnie jak dochody z innych źródeł, można też dołączyć męża lub żonę i można wysłać zeznanie. Aby się zalogować należy wpisać swoją kwotę przychodu z 2017 roku, pojedyńczą kwotą z PiT-u 11 z 2018 roku i po tym potwierdzamy to kwotą nadpłaty lub kwotą do wpłaty za 2017 rok - przypomina naczelnik piotrkowskiej skarbówki.

 

Swoje zeznanie podatkowe musimy złożyć do 30 kwietnia.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)27.03.2019 09:29

Rozliczylam się elektrocznicznie 19 lutego i do tej pory cisza zwrotu brak

30


koko ~koko (Gość)27.03.2019 07:39

Wysłaliśmy PIT od razu 14 lutego i do tej pory nie ma zwrotu podatku.

20


j. ~j. (Gość)26.03.2019 20:31

Za e-PIT dziękuję! Sam się rozliczyłem! To nie jest żadne wyjście, ani istotne ułatwienie, problemem jest bowiem to, że mamy strasznie skomplikowane materialne prawo podatkowe, w tym oczywiście dotyczące PIT-u, a kolejne rządy deklarując najpierw ułatwienia i uproszczenia, później ten system jeszcze bardziej komplikowały (jeśli jakiś przyszły premier powie w swoim expose, że jeszcze bardziej skomplikuje prawo podatkowe, to ja będę mu bił brawo za to, że przynajmniej nie kłamie!). Są zresztą poważne głosy za tym, że podatek PIT nie ma sensu, choćby z tego powodu, że płacą go emeryci i pracownicy sektora publicznego, czyli państwo w bezsensownej zabawie przekłada sobie pieniądze z kieszeni do kieszeni. Natomiast ludzie naprawdę dużo zarabiający mają swoje sposoby, jak "zoptymalizować" swoje obciążenia podatkowe i np. PIT-u w Polsce nie płacić wcale! Ponadto jest to system skomplikowany i pracochłonny. Pracowałem jako księgowy za "komuny", kiedy to obowiązywał (jeszcze zresztą do końca 1991 r.) tzw. podatek od funduszu płac, dziecinnie prosty w porównaniu z PIT-em, a więcej zarabiający płacili tzw. podatek wyrównawczy. Są też pomysły, żeby wrócić, może nie wprost do tego systemu, ale w tym kierunku uprościć pobieranie podatków od osobistych dochodów, a w tym przypadku (w przeciwieństwie do podatku VAT) Unia daje nam dużo swobody. Niestety brak jest woli politycznej do poważnych zmian i dlatego skazani jesteśmy na coroczne PIT-olenie…

31


kierowca z emzetek ~kierowca z emzetek (Gość)26.03.2019 14:44

Nie umiem niestety

02


gość ~gość (Gość)26.03.2019 14:27

Ja już cały zwrot przechlałem jak co roku.

13


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat