Ponad milion złotych na szkoły w gminie Czarnocin

ePiotrkowRegion Czwartek, 09 lipca 20203 1868
Zarząd Województwa Łódzkiego rozdzielił dofinansowanie w konkursie na inwestycje w infrastrukturę edukacyjną oraz sportową przy szkołach. W powiecie piotrkowskim wsparcie otrzymały Czarnocin i Szynczyce. Dzięki temu ma się poprawić komfort prowadzenia zajęć w obu instytucjach.

O programie, w ramach którego pieniądze popłyną m.in. do powiatu piotrkowskiego mówił podczas konferencji prasowej Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. - To, co różniło ten pomysł od innych, to między innymi sposób finansowania, bo ze strony samorządów należało dołożyć do projektu tylko 5% kosztów, podczas gdy zwykle w takich przypadkach wkład własny to 15%. Podstawą tej koncepcji była kwestia edukacyjna, ale jej istotą było to, by połączyć ten aspekt ze stroną sportową. Jednocześnie można w ramach projektu kupić wyposażenie do nauki informatyki, fizyki czy chemii. Zainteresowanie naszym programem było duże. Wybraliśmy ostatecznie 12 szkół, a chętnych było w sumie 30. Mamy nadzieję, że uda się w przyszłości stworzyć kolejne edycje naszej akcji pomagania placówkom edukacyjnym. 

 

Na wszystkie projekty przeznaczono 18 mln zł. 1 mln 110 tys. zł zostanie wydane na budowę boiska w Szkole Podstawowej w Szynczycach i przebudowę sali na potrzeby dodatkowej sali gimnastycznej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnocinie. Obie placówki będą mogły też kupić dodatkowe wyposażenie i pomoce dydaktyczne.


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)11.07.2020 22:01

Może w końcu będzie librus

00


gość ~gość (Gość)09.07.2020 12:44

Znając życie kasa przeznaczona na pierdoły bo co do czego to dożynki będą udane A w szkołach i tak nic się nie zmień

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat