Ponad milion zł dofinansowania dla "Chrobrego"

UM Piotrków Trybunalski Czwartek, 10 stycznia 20199 5238
I Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim z potężnym dofinansowaniem. Prawie milion złotych trafi do popularnego "Chrobrego" z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki pozyskanej kwocie w placówce zrealizowany zostanie projekt "Kierunek przyszłość", który szkoła złożyła do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

W ramach projektu czterdziestu nauczycieli skorzysta z możliwości odbycia studiów podyplomowych z przedsiębiorczości, szkoleń z tutoringu, czyli innowacyjnej metody rozwijania kreatywności i samodzielnego myślenia oraz szkoleń z prowadzenia zajęć metodą eksperymentu.


Z kolei uczniowie otrzymają wsparcie tutora i będą mogli skorzystać z dodatkowych i wyrównawczych zajęć z języka angielskiego, przedsiębiorczości, geografii, biologii chemii, matematyki i fizyki. W ramach projektu ponad pół miliona złotych zostanie przeznaczone na doposażenie pracowni dydaktycznych: biologicznej, chemicznej, geograficznej, fizycznej i matematycznej. „Kierunek przyszłość" będzie w I LO realizowany od marca tego roku do lutego 2021 r.


Wartość całego projektu to prawie 1 mln 20 tys. zł, a dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi ponad 947 tys. zł.


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.01.2019 09:58

Pis wspiera swoich...

311


gość ~gość (Gość)11.01.2019 19:37

Hurrrra super!!!

10


gonzo ~gonzo (Gość)11.01.2019 08:26

Czy to ważne kto dał i dlaczego? Pieniądze przysłużą się piotrkowskiej młodzieży i to jest duży plus.

30


gość ~gość (Gość)10.01.2019 14:04

A czemu akurat Chrobry???

18


gość ~gość (Gość)10.01.2019 10:50

A czy kiedyś było inaczej, każdy w pierwszej kolejności pomaga swoim. Poprzednia ekipa rządzących próbowała i mówiła, że nic się nie da. Bo pieniądze gdzieś znikały.

75


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat