Ponad milion odszkodowania za błąd w sztuce lekarskiej

ePiotrkow Środa, 12 kwietnia 201724 22343
Odszkodowanie na ponad milion złotych musiał zapłacić Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie. To m.in. powód tarapatów finansowych, w jakich znalazł się szpital. - Sytuacja jest już opanowana – zapewniała na antenie Strefy FM Eliza Bartkowska, dyrektor tej placówki.

Eliza Bartkowska pełni obowiązki dyrektora szpitala przy ul. Roosevelta od 4 miesięcy. - Dziś kondycja finansowa placówki jest coraz lepsza. Gorzej było w momencie, kiedy szpital stanął przed dylematem: restrukturyzacja albo likwidacja – mówiła w poniedziałkowym programie O tym się mówi. - Kiedy pracowaliśmy w starej strukturze, kiedy mieliśmy nierentowne oddziały (urologiczny, chirurgiczny, poradnia chirurgiczna), przyczyniło się to do powstania nie najlepszego wyniku finansowego. Jesteśmy instytucją non profit, nie oczekujemy dużych zysków. Dla nas najważniejsze jest, aby się bilansować.

 

Poprzedni rok zamknął się dla szpitala kwotą 979 tys. zł na minusie. Nierentowne oddziały zostały przeniesione do szpitala wojewódzkiego. - Do takiej sytuacji przyczyniło się również odszkodowanie na ponad milion zł, z którym przyszło nam się zmierzyć częściowo pod koniec ubiegłego i częściowo jeszcze w tym roku – dodała E. Bartkowska. - Pozwy o odszkodowania zdarzają się dość rzadko. Teraz jesteśmy już szpitalem ginekologiczno-położniczym, a jest to profil, który w przyszłości może nas narażać na zwielokrotnione roszczenia ze strony pacjentek. Dziś sytuacja jest jednak stabilna. Odszkodowania dotyczą głównie błędów w sztuce lekarskiej. To nie są duże sumy. Ostatnia kwota, jaką orzekł sąd to 20 tys. zł, pokryjemy to z ubezpieczenia, które posiadamy.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Witek ~Witek (Gość)12.04.2017 12:32

Błąd w sztuce ? To zwykłe niechlujstwo bo albo pacjent za mało dał w łapę albo wcale t taka jest rzeczywistość szpitali w Piotrkowie. Martwi mnie jedno na przykładzie mojej rodziny ,że jest część lekarzy co psuje opinię tej reszcie a ci jeszcze partaczy bronią jak tylko mogą dlatego moje zaufanie do służby zdrowia jest zerowe po tym jak przekonaliśmy się z rodziną jak można liczyć na pomoc i jak się traktuje pacjenta.Samo środowisko medyczne przypomina mi sitwę urzędników którzy popełniają błędy niszczą ludzi swoimi decyzjami a za nic nie odpowiadają.Pora by urzędnik i lekarz odpowiadali osobiście za swoje błędy bo innaczej w tym kraju nic na lepsze się nie zmieni

111


gość ~gość (Gość)13.04.2017 15:02

mnie ciekawi jedno czy lekarz który ma wykonać zabieg stawia minus nad pacjentem i mówi ten to będzie mógł odejść gdyby nie było problemu nikt by nie pisał komentarzy piszą ludzie których lekarze skrzywdzili i nie ma do kogo z tym iść a ból i cierpienie jest w nas

10


ares1 ~ares1 (Gość)12.04.2017 08:32

Niestety żyjemy w kraju gdzie urzędnika lekarza posła itd nie dosięga żadna kara finansowa za popełnione czyny!!!

302


Tutejszy ~Tutejszy (Gość)12.04.2017 08:32

To jest myślenie na miarę pożal się Boże mieszkańca Moszczenicy nic ująć nic dodać

1116


Marek Marecki Polska ~Marek Marecki Polska (Gość)12.04.2017 12:01

Szanowni Państwo, piękny oddział ginekologiczno-położniczy był na ul Wolborskiej. Piękne sale, komfort dla kobiet na wysokim poziomie. I co ? Zlikwidowali ! Pani dyrektor i w takich warunkach jakie są w szpitalu ul. Roosevelta odważyłaby się Pani rodzić ? Moje zdanie jest takie że wszyscy uciekają do Bełchatowa rodzić lub do Łodzi. A jeśli Pani nie wie dlaczego tak jest to prosze zapytać się KOBIET które rodziły u Was w szpitalu. Drogię Panie prosze o opinie pod moim postem, być może Pani Dyrektor przeczyta i sama dojdzie do wniosków czemu tak siędzieje.

272


kratman ~kratman (Gość)12.04.2017 21:52

Dlaczego szpital płaci odszkodowania za błędy lekarzy...? Ubezpiecza się od błędów lekarzy...? A jak pielęgniarka się pomyli to leci z hukiem, już nie mówiąc o odszkodowaniu dla poszkodowanych... .

31


Ass ~Ass (Gość)12.04.2017 19:44

To chyba stara sprawa bo nie dotyczy obecnej działalności szpitala

30


Pacjentka ~Pacjentka (Gość)12.04.2017 18:57

A ja myślę że jak zostawią na położniczo-ginekologicznym dłużej doktora Grzeg.. to kolejny milion będzie odszkodowania dla kolejnych pacjentek.

40


ŁUKASZ MOSZCZENICA ~ŁUKASZ MOSZCZENICA (Gość)12.04.2017 08:18

się pytam to powiatowy zespół opieki zdrowotnej w piotrkowie popełnił błąd w sztuce i ma płacić? czy personel medyczny razem z lekarzem wiec dlaczego oni nie ponoszą kosztów nie ma czegoś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa mam nadzieje że ich spotka sprawiedliwość na ulicy

323


gość ~gość (Gość)12.04.2017 09:31

błąd w sztuce ? flejtuchy zostawią brud w brzuchu i się śmieją a ludzie cierpią bądź umierają ile ludzi się nie odzywa na to nie wiadomo.nikt tego nie sprawdza ile ludzi po zabiegach zmarło a ile się męczy lekarz powinien być zwolniony z wykonywania zawodu jezeli ktoś donosi o tym że lekarz popełnił coś takiego a tam dalej jest wykonywana praca i jest w porządku to niech Bóg ma w opiece następnych pacjątów

221


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat