Ponad 500 osób pobiegło w Nagonce

ePiotrkowRegion Sobota, 18 maja 20197 6252
Ponad 520 osób wzięło udział w tegorocznej Nagonce, czyli cyklu biegów leśnych, który już trzeci raz odbył się w lasach naszego powiatu.

Ładuję galerię...

Uczestnicy sportowych zmagań startowali w kilku konkurencjach, a tą najważniejszą był Nagonka Euro-Kerze Maraton (45 km). Pozostałe to Cross Nagonka – 13 km, nordic walking – 5 i 10 km, do tego konkurencje dla dzieci. Start i meta mieściła się jak zwykle w osadzie leśnej w Kole.


- Najbardziej oblegana jest kategoria dziecięca, co nas szczególnie cieszy, startuje 213 dzieciaków - mówiła Agnieszka Chwałowska, Fudu Sport Team, organizator. - Baliśmy się o pogodę, ale zawsze mamy takie szczęście, że pada przez cały tydzień przed Nagonką, ale w dzień imprezy wychodzi słońce.


- Marzy mi się, żeby pobiec razem z nimi, ale niestety obowiązki nie pozwalają, może w przyszłym roku, bo bardzo lubię biegać – powiedział nam burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. - Przypominam, że osada leśna, gdzie odbywa się impreza leży na terenie gminy Wolbórz, dlatego kiedy organizatorzy Nagonki zwrócili się do mnie o pomoc w organizacji, to bardzo chętnie objąłem to wydarzenie patronatem. Bieganie, sport, rekreację warto promować.


W maratonie wystartowało 57 osób, najszybszy na mecie z imponującym czasem 3 godziny i 17 minut był łodzianin Piotr Jóźwiak. - Jestem trochę zmęczony, temperatura na ostatnich kilometrach dała mi popalić – powiedział nam tuż po ukończeniu biegu zwycięzca. - To nie jest mój pierwszy maraton, ale pierwsza Nagonka, biegam od ok. 6 lat głównie w ultra maratonach, za dwa tygodnie muszę pokonać 108 km, więc dzisiaj chciałem sobie zrobić trochę mocniejszy trening.

 

 

Wyniki tutaj!


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gośc ~gośc (Gość)21.05.2019 15:35

Dobrze, że Skrzydlewska nie biegła bo jest już wszędzieeeeeee

00


gość ~gość (Gość)20.05.2019 10:46

Impreza dla całej rodziny mega pozytywnie za rok też jestem

20


ww420 ~ww420 (Gość)18.05.2019 16:07

biegniemy, po ziolo, bieeegnieme po ziolo

03


gość ~gość (Gość)18.05.2019 12:07

Jakby tak szanowny portal mógł informować o tym co się będzie działo przed a nie po fakcie to byłoby miło. Sądzę że wiele osób by skorzystało z takiej atrakcji ale mało kto o tym wiedział, szkoda... Panowie redaktorzy do roboty!!! Informujemy przed wydarzeniami a nie po fakcie...

114


gość ~gość (Gość)18.05.2019 12:21

Czy ty głupi jesteś człowieku? Informują o Nagonce od wielu wielu miesięcy. Nadal wisi na portalu informacja zapowiadajaca to wydarzenie. Nie ośmieszaj się!

84


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat