Ponad 300 tys. zł dla sołectw powiatu piotrkowskiego

ePiotrkowRegion Środa, 24 lipca 201934 8628
W sumie 304 tys. zł dofinansowania z województwa łódzkiego otrzymało 31 sołectw powiatu piotrkowskiego. To pieniądze, które pozwolą najmniejszym jednostkom administracyjnym naszego regionu zrealizować ważne dla nich inwestycje.

Ładuję galerię...

W środę (24 lipca) w gminie Czarnocin wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba dokonał symbolicznego przekazania grantów na ręce sołtysów i wójtów działających na terenie naszego regionu. - Budowanie relacji międzyludzkich w wymiarze administracyjnym zaczyna się właśnie w sołectwach. Gdy mieszkańcy spotykają się ze sobą, definiują wówczas swoje potrzeby. Gminy są realizatorem lub pośrednikiem tych potrzeb. Jeśli rzeczywiście im pośredniczą, wtedy odpowiada na nie samorząd województwa - mówił Z. Ziemba. 

 

- Granty sołeckie to bardzo cenna inicjatywa Sejmiku Województwa Łódzkiego, ponieważ to wsparcie, dzięki któremu możemy realizować nasze podstawowe zadania. Mamy też w tym przypadku do czynienia z integracją społeczeństwa, która następuje wskutek zaangażowania mieszkańców w realizację tych zadań - dodał Roman Miksa, wójt gminy Czarnocin.


Na spotkanie w wybudowanej niedawno świetlicy wiejskiej w Budach Szynczyckich przybyli sołtysi z niemal każdej gminy powiatu piotrkowskiego, w tym także gospodarze, którzy będą chcieli za otrzymane pieniądze zwiększyć komfort korzystania z obiektu. - Dzięki zadaniom realizowanym za pieniądze z grantów mieszkańcy mają się gdzie spotykać. Przy naszej świetlicy mamy altanę, niedługo będzie grill, stoły, mówiąc krótko, doposażymy ją tak, by była jeszcze piękniejsza. Tutejsi mieszkańcy są bardzo zgrani, więc staranie się o granty to dla nas nie tyle praca, co możliwość na spotkanie i rozmowę. W związku z tym, że zajmujemy się pracą na roli, nie zawsze mamy na to czas - powiedział Bogusław Kołodziejczyk, radny gminy Czarnocin i mieszkaniec Bud Szynczyckich.

 

Ogólna pula przeznaczona na granty dla sołectw naszego województwa wyniosła ok. 4 mln zł. Listę sołectw ziemi piotrkowskiej, które otrzymały dofinansowanie znajdziecie poniżej.

 

W powiecie piotrkowskim granty otrzymały:

 • Gmina Czarnocin: Budy Szynczyckie, Rzepki, Dalków
 • Gmina Grabica: Lutosławice Rządowe
 • Gmina Gorzkowice: Kotków, Grabostów, Bujniczki
 • Gmina Aleksandrów: Dąbrowa nad Czarną, Stara, Rożenek
 • Gmina Wolbórz: Wolbórz, Polichno, Lubiaszów
 • Gmina Wola Krzysztoporska: Woźniki, Majków Duży, Krężna Kolonia
 • Gmina Sulejów: Witów, Przygłów, Kurnędz
 • Gmina Rozprza: Łochyńsko, Łazy Duże, Cekanów
 • Gmina Ręczno: Stobnica Piła, Łęg Ręczyński, Będzyn
 • Gmina Moszczenica: Kosów, Kiełczówka, Gościmowice Drugie - Powęziny
 • Gminy Łęki Szlacheckie: Trzepnica II, Ogrodzona, Dobrenice

Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)26.07.2019 12:39

Gmina Grabica jedno bo do wszystkiego potrzeba zaangażowania nie tylko wójta ale przede wszystkim sołtysa oraz mieszkańców. Brawo dla sołtysa i mieszkańców Lutosławic, którzy już od kilku lat prężnie i owocnie działają!

10


gość ~gość (Gość)26.07.2019 06:07

Wszystkie gminy po 3 sołectwa a gmina Grabica
Jedno

10


gość ~gość (Gość)24.07.2019 21:27

Przecież te granty w tamtej kadencji też dawali czyli kontynuacja a nic nowego. No oprócz tego że teraz z tego robi się propagandę na masową skalę. Ten Ziemba to pracuje kiedyś czy tylko jeździ i foty sobie robi

70


gość ~gość (Gość)24.07.2019 20:53

Wojta z Woli Krzysztoporskiej brak, szkoda , bo to jeden z najleszych wójtów powiatu, odciął się od środowiska kolesiow i twarda ręką zadzi gmina, na uznanie zasługuje również Wójt z Wolborza , a reszta zadluzenie gm na potęgę i grantów bym nie przyznał, szczytem jest gm Moszczenica, zero fabryk i miejsc pracy!!!!

67


lans ~lans (Gość)25.07.2019 22:20

Takiego Lansera na FAcebook-u jak ZZ dawno nie widziałem. Dzień w dzień zdjęcia na imprezach. Czy on wogóle pracuje?

00


gość ~gość (Gość)25.07.2019 11:42

Do zdjęcia to pierwsze jak za komuny ale robić to ni ma komu

30


luk 3 ~luk 3 (Gość)25.07.2019 10:32

A pan wicemarszałek kiedy pracuje i podejmuje kluczowe decyzje np. w sprawie piotrkowskiej porodówki ? Czy takie tematy jak zwykle go przerosły ? Sądząc po wcześniejszych " wielkich osiągnięciach " to dla niego zbyt trudne.

90


miła ~miła (Gość)25.07.2019 10:27

Granty dla gmin typu Rozprza, która zajęła na 1500 gmin w Polsce pod względem gospodarności 1465 miejsce to nieporozumienie. Jeśli dzieliliście Państwo wszystkim równo, to znaczy że temu g.w.o i tamtemu g.wn. Średnio p 10 tysięcy dla 3 sołectw z jednej gminy tzn. że to śmieszne kwoty / na altanki /.

60


gość ~gość (Gość)25.07.2019 09:58

Ładnie się uśmiechają, szkoda tylko że pod niektórymi uśmiechami kryje się obłuda i zakłamanie!!!

70


Zam ~Zam (Gość)25.07.2019 09:53

Zbędne lansowanie i niepotrzebna uroczystość pod publikę. Zamiast marnować czas na robienie sobie zdjęć powinni pracować dla ludzi.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat