Ponad 30 rodzin zamieszka w nowej kamienicy

Strefa FM Środa, 11 września 201927 13271
31 rodzin otrzymało w środę klucze do mieszkań w nowo wybudowanej kamienicy u zbiegu ulic Jerozolimskiej i Starowarszawskiej w Piotrkowie. Budynek powstał w formule Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Ładuję galerię...

Kamienica powstała w ramach projektu „Młode Stare Miasto”, który ma na celu ożywienie tej części miasta poprzez przywracanie funkcji mieszkaniowej, usługowej oraz kulturalnej. - Bardzo się cieszę, że to miejsce będzie miało nowych lokatorów. Stare Miasto w Piotrkowie to miejsce prestiżowe i ze względu na zmiany, jakie tutaj zachodzą niewątpliwie takim pozostanie. Dużą zaletą są również funkcje kulturalne tej części miasta, wskazuję tutaj pobliską mediatekę czy muzeum w zamku królewskim. Sama kamienica wygląda przepięknie, gratulowałem już dzisiaj projektantkom świetnego pomysłu. Zdobi ona teraz tę część Starówki - mówił prezydent Krzysztof Chojniak. 

 

W nowej kamienicy powstały 1-, 2- i 3-pokojowe mieszkania o powierzchni od 36 do 65 metrów kwadratowych. Wszystkie został wykończone pod klucz. Na parterze mieszkania są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek ogrzewany jest z miejskiej sieci, a na podwórzu powstał wewnętrzny parking. Poza tym w kamienicy znajdują się również lokale usługowe. Przed lokatorami teraz dopinanie ostatnich formalności, a niektórzy planują się wprowadzić już w ciągu najbliższego tygodnia. - Dzisiaj lokatorzy otrzymali od nas klucze oraz umowy najmu, co pozwala na podpisanie umów z dostawcami mediów, czyli z zakładem ciepłowniczym, energetycznym. Wzruszenie nowych lokatorów wskazuje na to, że podoba im się to, co wybudowaliśmy. Mamy nadzieję, że nowa kamienica będzie im służyła przez bardzo długi czas - mówi Elżbieta Sapińska, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.09.2019 22:57

Nie dostali tylko percepcję wpłacili.A kiedy będą afiszować się że np. mieszkania socjalne dostało tyle i tyle rodzin.

10


gość ~gość (Gość)12.09.2019 15:54

Jak można pisać komentarze że dostali za darmo? Zapłacili nie małe pieniądze i będą spłacać w czynszu kredyt. W zamian za to otrzymują nowe mieszkania wykończone pod klucz.

61


antoś ~antoś (Gość)12.09.2019 20:29

za darmoszke to też bym brał. ale co Pis pensje podniesie to see kupie

04


eP-cimów ~eP-cimów (Gość)12.09.2019 07:01

Należy się tylko cieszyć ........... następny etap to parkingi ............. potrzeby to dziesiątki setek miejsc parkingowych.
A może odgrzejmy jeszcze rurę z Bełchatowa (to był dobry pomysł lecz nieudolne wykonanie) ! !
Będzie ekologicznie i może tańsze ogrzewanie. Minęły już trzy kadencje z obiecaną rurą i nadal cicho - sza,
a w planach wizjonerskie tunele, estakady, podniebne parkingi itd i w efekcie NIC i wielkie ZERO ..........

80


wojtekk ~wojtekk (Gość)11.09.2019 18:36

Piękna kamienica, zlikwidowano stanowisko miejskiego konserwatora zabytków, teraz podlegamy łódzkiemu konserwatorium i od razu buduje się właściwe i piękne budynki jak na stare miasto przystało.

105


gość ~gość (Gość)11.09.2019 19:46

Ale cyrk ????a te m to na własność otrzymali Ci państwo czy na takiej samej zasadzie jak jelenie z zachodniej części miasta okolice Focusa gdzie obiecano że będzie do wykupu za kilkanaście lat a tu figa z makiem

71


 namisza ~ namisza (Gość)12.09.2019 16:20

Dlaczego nie wszystkie mieszkania mają balkony?? Rozumiem, że lokale bez balkonów były tańsze?

43


... ~... (Gość)12.09.2019 16:18

jak czytam komentarze to nie dziwie sie, że PIS ma takie poparcie. Ciemnota i zacofanie.

46


X2 ~X2 (Gość)12.09.2019 07:17

Ciekawe za ile będzie kolejny remont ci co dostają nie potrafią uszanować niczego

45


co toma byc ~co toma byc (Gość)12.09.2019 10:56

Jak dostali mieszkanie za darmo????! Ja muszę harować na mieszkanie a ktoś dostaje za free?? jak to jest proszę mi wytłumaczyć?!!!

57


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat