Ponad 100 tysięcy maseczek trafi do szkół w Piotrkowie

UM Piotrków Trybunalski Piątek, 25 września 202014 2261
Dokładnie 103,5 tys. maseczek z Agencji Rezerw Materiałowych trafi do piotrkowskich szkół. Podczas przekazania sprzętu Referat Zarządzania Kryzysowego, Komenda Miejska Policji i przedstawiciele sanepidu przeprowadzą kontrole w zakresie przestrzegania w placówkach obostrzeń covidowych.

Ładuję galerię...

W ramach programu Bezpieczne Miasto w piotrkowskich szkołach przeprowadzane będą kontrole w zakresie przestrzegania obostrzeń covidowych. Dodatkowo do szkół trafi 103,5 tys. maseczek z Agencji Rezerw Materiałowych. - Dyrektorzy musieli podjąć szereg trudnych decyzji dotyczących organizacji nie tylko zajęć, ale także m.in. wejść i wyjść ze szkoły, funkcjonowania stołówek oraz przemieszczania się uczniów poszczególnych klas po budynkach. Każda placówka wdrożyła wytyczne sanitarne, dostosowując je do swoich możliwości lokalowych i organizacyjnych – informuje wiceprezydent Andrzej Kacperek. - Miasto przygotowało się do nowego roku szkolnego w sposób optymalny, a procedury funkcjonowania placówek muszą być cały czas monitorowane.

 

W ramach działań profilaktycznych Referat Zarządzania Kryzysowego, Komenda Miejska Policji i przedstawiciele sanepidu sprawdzą stan wprowadzonych obostrzeń. 24. września odbyło się robocze spotkanie dotyczące przekazania sprzętu i przeprowadzenia oględzin.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wspaniale! ~Wspaniale! (Gość)27.09.2020 14:01

Lepiej toner do drukarek i papier kupcie szkołom.

00


pandemicum debilicum ~pandemicum debilicum (Gość)27.09.2020 01:13

Na pudełku stoi jak byk: niesterylne, jednorazowego użytku. Skoro NIESTERYLNE, to znaczy, że mogą być na nich chorobotwórcze drobnoustroje. Ale według Covidian są idealne do zabezpieczenia przed wirusem. Covidowa logika, z tym nie pogadasz.
Kwestia druga: ile takich JEDNORAZOWYCH maseczek zużyje dziennie jeden uczeń, jeśli będzie przestrzegał przewidzianego czasu użytkowania i jaki to będzie koszt? Bo kto za to zapłaci, to jest oczywiste - my wszyscy. Kto zarobi, też jest oczywiste.
Nie prościej zamknąć te szkoły, zamiast kontynuować ten cyrk?

Cytuję:
Referat Zarządzania Kryzysowego, Komenda Miejska Policji i przedstawiciele sanepidu przeprowadzą kontrole w zakresie przestrzegania w placówkach obostrzeń covidowych


Gdybym miał dziecko w wieku szkolnym, to bym go do szkoły nie posyłał, żeby nie brało udziału w tej farsie. Gdybym był nauczycielem i kazaliby mi w masce lub przyłbicy paradować, to złożyłbym wypowiedzenie, i poszedł pracować tam, gdzie jest normalniej, choćby do magazynu.
A.B./P.D.

00


gość_daro ~gość_daro (Gość)26.09.2020 11:02

MZK niech będą częstsze bo marnie. 3 zabrano. 9 jedzie od czapy. Dziecko na 9 się spóźnia do TPS. Bo przecież do budynku b nic nie jedzie. Albo od 8 szwenda się po mieście i czeka na lekcje które są od 8.50. bo przecież nie ma czym dojechać. Tak jest w piotrkowku

30


gość_y ~gość_y (Gość)26.09.2020 19:46

Bo po co nosić, jak minister powiedział, że na lekcji nie trzeba. Na przerwie w jednej grupie też się jest to po co zakładać. W drodze do szkoły i do domu bez sensu. Więc trzeba mieć przy wejściu i w sztani. A i tak mi nauczycielka może skoczyć, że nie mam

00


Polina ~Polina (Gość)26.09.2020 16:35

w SP 3 w Piotrkowie nikt nie nosi maseczek na przerwach. Wieczna impreza

11


gość_gt ~gość_gt (Gość)26.09.2020 10:56

Ale w szkołach to nie dają maseczek trzeba mieć swoje. Nauczyciele kupują sobie sami również przyłbice. Dzieci muszą mieć swoje maseczki. To dla kogo te darmowe maseczki? Bo nie kumam

61


gość_yyeti ~gość_yyeti (Gość)26.09.2020 11:00

Maseczki za darmo a gdzie one są w szkole bo nie wiem. A dzieci nie mają czym dojechać na zajęcia do Piotrkowa. Ale w ścisku jadą rano. I czekają po 3 godziny na zajęcia np w TPS. Szkoda że nie ma częstszych busów. W Piotrkowie też marnie z MZK? Dzieci do szkół średnich chodzą na różne godziny.

40


cynik ~cynik (Gość)26.09.2020 10:37

Minął miesiąc od rozpoczęcia roku szkolnego. Po miesiącu od rozpoczęcia kolejnego roku edukacji jakiś "mądrogoowiec" pewnie gdzieś powyżej Łodzi wpadł na pomysł ,żeby te maseczki trzeba jakoś "porozdzielać" bo przecież magazyny zalegają i na gwałt trzeba to "wyczyścić". A co się robiło przez całe wakacje i cały wrzesień? Ale co się miało stać to się już stało.

50


gość_polo ~gość_polo (Gość)26.09.2020 10:21

Nie noszą, nie pilnują... rozdajcie lepiej osoba które to uszanują..

02


qwak ~qwak (Gość)26.09.2020 10:15

to sa żarty , wystarczy zobzczyć w jakich warunkach dzieci dojeżdżają do szkół ,tłok ,ścisk ,żadnego dystansu , ale nasi włodarze NIC NIE WIDZĄ -NIC NIE SŁYSZĄ , bo to nie medialne i bez rozgłosu ? a za co kase biorą ? śmieci w CHEŁMIE /odbiór/ po 10 zł a naszym rejonie ? kto kręci OGROMNE LODY ,,,,naszym kosztem

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat