Pomoc suszowa – ARiMR sukcesywnie realizuje wypłaty

ePiotrkowKraj Czwartek, 30 kwietnia 20202 539
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wznowiła wypłaty pomocy suszowej dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w 2019 roku w wyniku suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi. W ciągu zaledwie czterech dni na konta rolników Agencja przelała kolejne 93 mln zł.

280 mln zł to najnowsza pula środków na realizację wypłat z tytułu tzw. pomocy suszowej, która w ostatnim czasie wpłynęła na konta ARiMR. W niespełna cztery dni Agencja wypłaciła poszkodowanym rolnikom ponad 93 mln zł. ARiMR realizuje wypłaty pomocy suszowej na bieżąco w miarę otrzymywanych na ten cel środków.

 

Po ubiegłorocznej suszy rolnicy złożyli prawie 355 tys. wniosków o odszkodowania z tytułu poniesionych strat na kwotę ponad 2,3 mld zł.

 

 

 

 

 

(materiały: AMiRR) 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wacław Ościenny ~Wacław Ościenny (Gość)30.04.2020 13:39

Prze lata władze, przy akceptacji większości rolników meliorowały, osuszały tereny podmokłe i bagienne, likwidowały małe zbiorniki wodne, a teraz płaczą że jest susza. Woda na Ziemi krąży w obiegu zamkniętym i nie ma jej mniej. Ale... odpłynęła gdzie indziej. To teraz jej szukajcie. Samo oszczędzanie wody nie poprawi sytuacji. Może tylko przedłużyć agonię o rok czy dwa.

10


gość ~gość (Gość)30.04.2020 12:33

Hcę wyjść z uni bo nic z tego niema

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat