Pomoc dla rodziny z Włodzimierzowa płynie z każdej strony

ePiotrkowRegion Wtorek, 17 listopada 202041 15249
Po tragedii, do której doszło w niedzielę we Włodzimierzowie, pomoc do poszkodowanej rodziny płynie z każdej strony. Na portalu zrzutka.pl udało się już zebrać ponad 84 tys. zł. Pomagają też gmina Sulejów i Starostwo Powiatowe w Piotrkowie.
fot.: K. Czapczyk

Przypomnijmy, do tragedii doszło w niedzielę 15 listopada. Na posesji w miejscowości Włodzimierzów w gminie Sulejów wybuchł gaz. Dom został zniszczony, a pod jego gruzami zostały uwięzione 3 osoby. Jednej z nich - 50-letniej kobiety nie udało się uratować.

 

Jeszcze tego samego dnia na portalu zrzutka.pl została założona zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych. W ciągu zaledwie 2 dni udało się uzbierać ponad 84 tys. zł. - Nie jestem w stanie wyrazić słowami tego, co czuję, patrząc na rosnącą sumę na "naszej" zrzutce – komentuje założycielka zbiórki pani Dominika. - Ta zrzutka jest nas wszystkich, wszystkich co do jednego, od każdego z Was z osobna do rodziny idzie nie tylko wsparcie finansowe, ale też znak, że nie zostali sami w tym złym czasie, że wokół nich jest ponad tysiąc osób i wspiera dobrymi myślami. Z informacji aktualnych: wujek jest na oddziale w stanie stabilnym lecz z poparzeniami i urazami ciała, jego córka została w szpitalu na obserwacji. Wszyscy nadal myślami jesteśmy przy cioci.

 

Poszkodowanym z pomocą ruszyły też władze gminy Sulejów. - Zapewniono im pomoc psychologa, było to możliwe dzięki współpracy z przedstawicielami piotrkowskiego Starostwa Powiatowego – informuje nas burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski. - Podjęliśmy też konkretne działania socjalne, zaoferowaliśmy celowy zasiłek specjalny w wysokości 10 000 zł na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb. Wystąpiliśmy również do wojewody łódzkiego o przyznanie kolejnych 10 000 zł na pomoc dla tej rodziny. Będziemy podejmować wszelkie możliwe działania, związane zarówno z uprzątnięciem posesji, jak i ewentualną odbudową zniszczonego domu. Najważniejsze, żeby poszkodowani jak najszybciej wrócili do zdrowia, w każdej chwili jesteśmy do ich dyspozycji w najszerszym możliwym zakresie.

 

Rodzina nie pozostanie też bez dachu nad głową, o co zadbają przedstawiciele piotrkowskiego Starostwa Powiatowego. - Poszkodowanych dotknęła wielka tragedia, dlatego podjęliśmy decyzję, że trzeba im natychmiast pomóc. Już podczas akcji ratowniczej udzieliliśmy im wsparcia psychologicznego. Patrząc na obszar zniszczeń, jaki dotknął ich dom, postanowiliśmy udostępnić rodzinie mieszkanie. Jeśli tylko będą chcieli skorzystać z tej formy pomocy, będą mieli do dyspozycji lokal bezpłatny, który jest w zasobach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Znajduje się on w  Sulejowie i jest w pełni wyposażony. Poszkodowani będą mogli korzystać z niego aż do chwili gdy znajdą sobie inne, odpowiednie miejsce do zamieszkania - powiedział nam Piotr Wojtysiak, starosta powiatu piotrkowskiego. 

 

 

Każdy, kto może i chciałby pomóc poszkodowanej rodzinie z Włodzimierzowa, może to zrobić, wpłacając dowolną kwotę za pośrednictwem portalu zrzutka.pl, wystarczy kliknąć tutaj! 


Zainteresował temat?

8

3


Komentarze (41)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_sponsor ~gość_sponsor (Gość)17.11.2020 10:12

Ja za ten śmigłowiec płacę z podatków.

433


O jaaa ~O jaaa (Gość)17.11.2020 16:49

Zrzutka jest ustawiona na 10 000. Zebrano już 90 000. Czy będzie tak jak z zbiórka na cinquecento gdzie wyparuje kilka złotych?

59


gość_g ~gość_g (Gość)17.11.2020 12:37

Wiadomo już czemu wybuchła ta butla?

61


gość_gość ~gość_gość (Gość)17.11.2020 19:26

A jak pomógł proboszcz? , tu sama modlitwa nie wystarczy.

58


epe ~epe (Gość)17.11.2020 09:27

Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia! I siły w tym trudnym czasie!

250


gość_dominika ~gość_dominika (Gość)17.11.2020 15:44

Dziękuję za wsparcie przy udostępnieniu linka do zrzutki ????

70


gość_patrz ~gość_patrz (Gość)17.11.2020 15:51

Jak to jest ,że w tak ciężkich czasach człowiek dla człowieka staje się wilkiem tylko dlatego,że przyleciał helikopter ratujący życie,że pomagają gminne i powiatowe instytucje,że ludzie z wielkimi sercami pomagają poszkodowanym stanąć na nogi...Świat się kończy?

61


Trzask ~Trzask (Gość)17.11.2020 10:17

W takim razie po co się ubezpieczać?

710


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)17.11.2020 13:39

Takie komentarze zostawcie sobie w waszych glowach stała się tragedia kobieta zginęła matka żona ciocia jak macie tak pisać to może lepiej dajcie drobną kwotę to szybciej odbuduja dom

152


gość_robert ~gość_robert (Gość)17.11.2020 09:53

Mi nie pomogły jak mnie zalało na parterze

420


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat