Pomaszerowali, by pamiętać

ePiotrkowRegion Wtorek, 19 września 20170 3621
Po raz kolejny młodzież z terenu gminy Wola Krzysztoporska pomaszerowała na Góry Borowskie. Wszystko po to, by pamiętać o bohaterach, którzy w 1939 r. oddali tam życie w obronie ojczyzny.

Ładuję galerię...

W rajdzie, który odbył się 16 września, wzięły udział 83 osoby. Byli to uczniowie szkół podstawowych z Krzyżanowa, Bogdanowa i Woli Krzysztoporskiej wraz z opiekunami.

 
- Rajd jest imprezą cykliczną, łączącą pokolenia i integrującą społeczność lokalną wokół wartości patriotycznych i ogólnoludzkich – mówią jego organizatorki: Beata Wieczorek i Grażyna Pielużek. - Rajd obejmuje wiele aspektów, m.in.: edukację patriotyczną (uczczenie pamięci bohaterów walk o Góry Borowskie we wrześniu 1939 r.), edukację regionalną (zapoznanie się z historią regionu, wspieranie patriotyzmu lokalnego), edukację zdrowotną (propagowanie turystyki pieszej jako formy zdrowego spędzania czasu wolnego).

 

Uczestnicy rajdu mieli też okazję wysłuchać prelekcji dotyczących obrony Gór Borowskich, które wygłosili: Szymon Cecotka (miłośnik lokalnej historii) i historyk Edyta Michalak. - Dziękujemy opiekunom grup: Agnieszce Warzyńskiej, Joannie Sali, Marcie Ambrozik, Katarzynie Michalak, Marii Bartłomiejczyk i Edycie Michalak oraz Bistro Llama z Woli Krzysztoporskiej za przygotowanie poczęstunku na mecie rajdu, a także pani Marysi Galuś – dodają organizatorki.


Zainteresował temat?

5

2


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat