Pomagajmy zwierzętom podczas upałów

Strefa FM Niedziela, 08 lipca 20184 2881
Letnie upały to ciężki czas nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt. Pamiętajmy, by w tym okresie zapewniać wodę zarówno zwierzętom domowym, jak i wolno żyjącym.
fot.pixabay.com

- Dbajmy, by często wymieniać wodę, bo wiadomo, że w słońcu się nagrzewa. Stawiajmy miskę w takim miejscu, żeby każde zwierzę, nawet to trzymane na łańcuchu, miało do niej dostęp. Psy w domach mają tę wodę, natomiast w mieście sporo się jeszcze spotyka zwierząt, które np. komuś uciekły i o nie też należy zadbać. Wystawiajmy tę wodę pod drzewem czy nawet przed swoim domem. Także ptaki podczas upału nie mają gdzie się napić. W zeszłym roku zdarzały się sklepy i inne instytucje, które o tym pamiętały. Brawo, to naprawdę się chwali - powiedziała Maria Mrozińska z piotrkowskiego schroniska dla zwierząt.

 

Pamiętajmy również, aby zapewnić zwierzętom zacienione miejsce do odpoczynku i pod żadnym pozorem nie zostawiać ich zamkniętych w samochodach.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

PaulinaG5 ~PaulinaG5 (Gość)11.07.2018 16:36

pamiętam o swojej suni cały czas jedzenie i wodę zawsze ma pod dostatkiem teraz nawet i elektrolity jej podaję z gamedog żeby lepiej nawodniona była. Trzeba dbać o naszych małych czworonożnych przyjaciół :)

20


pytam ~pytam (Gość)09.07.2018 11:59

A czy posiadacze kochający swoje pieski, pamiętają również sprzątać po nich, bo to też bardzo ważne dla wszystkich ludzi.

53


Marian2 ~Marian2 (Gość)09.07.2018 10:33

Dobrze, że przypominacie bo to jest bardzo ważne. Zwierzęta są kochane.

40


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)08.07.2018 23:51

Latem upały, zimą mrozy. Jak żyć panie premierze Kaczyński, no jak żyć?

53


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat