ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Pomagaj zawodowo! - czyli o pożytecznych zawodach w cztery semestry

Poniedziałek, 03 września 2018 2151
Zawody medyczne nie zawsze wymagają wieloletnich studiów i praktyk. Okazuje się, że zdobycie kwalifikacji asystenta czy technika może zająć jedynie cztery semestry nauki. Czy warto przeznaczyć ten czas na zdobycie nowego zawodu?

Zawody medyczne nie zawsze wymagają wieloletnich studiów i praktyk. Okazuje się, że zdobycie kwalifikacji asystenta czy technika może zająć jedynie cztery semestry nauki. Czy warto przeznaczyć ten czas na zdobycie nowego zawodu?

 

Cztery semestry precyzji

 „Czas to pieniądz”, „Nie ma czasu do stracenia” - wszyscy znamy te powiedzenia oraz ich zasadność. Dlatego tak atrakcyjne jest skumulowanie edukacji w dwa lata. Jednocześnie pojawia się obawa, czy w tym czasie uczniowie będą w stanie odpowiednio przygotować się do tych odpowiedzialnych i wpływających na zdrowie ludzi zawodów.

 

Dobre, profesjonalnie przygotowane szkoły medyczne przykładają ogromną wagę do bycia na czasie. Na przykład wśród umiejętności, które posiądzie absolwent kierunku asystentka stomatologiczna w Szkole Medycznej TEB Edukacja jest także obsługa Systemu Informacji o Pacjencie z aplikacją eWUŚ włącznie.

 

 

Specjaliści do pomocy

Przy wyborze szkoły warto sprawdzić, czy zajęcia prowadzone są przez doświadczoną kadrę. - Wykładowców oceniam bardzo dobrze. Są to nauczyciele długo praktykujący swój zawód – mówi słuchaczka kierunku higienistka stomatologiczna Szkoły Medycznej TEB Edukacja i dodaje: - Myślę, że możemy się od niech wiele nauczyć.

 

Tak wykwalifikowani pedagodzy świetnie przygotują zarówno do pracy w Polsce, jak i za granicami: - Certyfikaty i zaświadczenia są ważne zarówno w kraju, jak i poza nim, dlatego jedynym uzupełnieniem nauki w przypadku pracy poza Polską powinien być kurs językowy – mówi dyrektor Szkoły Medycznej TEB Edukacja w Piotrkowie.

 
Opieka na czasie

Obecnie często poszukiwanym na rynku pracy zawodem jest opiekun medyczny. Profesjonalne podejście do potrzebującej osoby (szczególnie seniorów) jest bardzo cenione w różnych wyspecjalizowanych placówkach oraz przy pomocy domowej, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Co ciekawe, nauka na tym kierunku trwa zaledwie jeden rok, a w szkole TEB Edukacja jest bezpłatna. - Poślizgnęła mi się noga i nie zdałem matury w pierwszym terminie – mówi Michał z Piotrkowa. - Myślałem, że będę miał rok w plecy, ale okazało się, że mogę zacząć naukę nawet bez tego. Dzięki takiemu rozwiązaniu już przy odbiorze świadectwa maturalnego w tym roku miałem załatwioną pracę w nowym zawodzie!

 
Wybierając szkołę medyczną należy sprawdzić kim są nauczyciele. Powinni to być doświadczeni praktycy, choć najlepiej gdyby byli jednocześnie pełnymi pasji pedagogami. Wiadomo przecież, że dla pacjentów najkorzystniej jest, gdy każdy rocznik techników dowodzi słuszności powiedzenia „uczeń przerósł mistrza”. Ty także możesz zrobić w tym kierunku pierwszy krok. Rekrutacja trwa!

 


Szkoła Medyczna TEB Edukacja

Piotrków Tryb., ul. Polna 13/13A

tel. 44 715 23 85

e-mail: piotrkow@teb-edukacja.pl

www.teb.pl

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat