Polsko-ukraiński turniej z okazji wyjątkowej rocznicy

OZPN Niedziela, 13 maja 20186 8472
Osiem polskich i ukraińskich drużyn rywalizowało podczas Międzynarodowego Turnieju w Piłkę Nożną, zorganizowanego w Piotrkowie Trybunalskim przez przedstawicieli Fundacji „Niedaleko” z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorzy przypomnieli, że to właśnie w trybunalskim grodzie stacjonowały walczące o niepodległość Legiony Polskie złożone m.in. z Polaków i Ukraińców, a niektórzy żołnierze stworzyli drużynę legionową, która później przekształciła się w słynną Legię Warszawa.
Fot.: OZPN Piotrków Trybunalski.

Na stadionie piotrkowskiej Polonii zmierzyli się chłopcy z rocznika 2005 i młodsi, reprezentujący następujące drużyny: GLKS Włókniarz Moszczenica, LKS Start Niechcice, UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, PKS Polonia Piotrków Trybunalski, MGKS Skalnik Sulejów, UKS Mazovia Tomaszów Mazowiecki oraz dwie drużyny z Ukrainy EKSPRES Zdołbuniv i Wołyń Łuck. W finale zespół z Tomaszowa pokonał 1:0 Włókniarza Moszczenica, natomiast trzecie miejsce zajął UKS Piotrcovia Piotrcovia Piotrków Trybunalski, który wygrał 1:0 ze Startem Niechcice.

 
- W ten sposób chcemy przypominać, że to w Piotrkowie Trybunalskim stacjonowały Legiony Polskie i to właśnie w tym miejscu odbył się pierwszy zaciąg do drużyny legionowej, która właśnie w Piotrkowie rozegrała pierwszy międzynarodowy mecz, Drużyna Legionowa, która później przekształciła się w Legię Warszawa, zmierzyła się z reprezentacją armii Austro-Węgier, składającą się z Czechów i Słowaków. Myślę, że takie inicjatywy zbliżą Polaków i Ukraińców, którzy przecież razem walczyli wtedy o niepodległość Polski, dlatego właśnie zapraszamy do udziału w tym turnieju zespoły z Ukrainy – wyjaśnia Cezary Bedka, przedstawiciel Fundacji Niedaleko i Fundacji Legii Warszawa.

 
Nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał Jarosław Nowak, zawodnik klubu z Moszczenicy. Najskuteczniejszym strzelcem turnieju został zawodnik Mazovii Tomaszów Mazowiecki Maciej Białas, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Ivanova Krylo, reprezentanta Wołynia Łuck.

 
Składy dwóch najlepszych drużyn:

 
UKS Mazovia Tomaszów Mazowiecki: Adrian Grad, Maciej Białas, Marcel Mękarski, Aleksy Jóźwik, Karol Krześniewski, Jakub Chojecki, Bartosz Stańdo, Damian Przybylski, Kacper Juszczak, Effe Batuar, Wojciech Trojak, Michał Dąbrowski. Trener: Marcin Suski, kierownik drużyny: Magdalena Mikołajczyk.

 
GLKS Włókniarz Moszczenica: Jarosław Nowak, Michał Głowacki, Maksym Kaleta, Jakub Latocha, Adam Kowalczyk, Adam Łaski, Jakub Danielewicz, Bartosz Kuchta, Igor Fryś, Bartosz Pinkowski, Mateusz Pinkowski, Seweryn Grabski, Ksawier Olejnik. Trener: Sławomir Góralczyk.

 

 

 


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Śmiechu warte ~Śmiechu warte (Gość)15.05.2018 08:22

Co robi Legia na Polonii? Kibice za ŁKS Łódź, trenejro za Widzewem Łódź, a klub czyżby miał w planach współpracę z Legią Warszawa. Śmiechu warte.

00


MATRIX wyje ~MATRIX wyje (Gość)14.05.2018 11:11

Kiedy Ukraińcy walczyli o niepodległość POLSKI, pytam się?

30


gość ~gość (Gość)14.05.2018 05:41

Gdzie Concordia i APN?

30


widzew tylko widzew ~widzew tylko widzew (Gość)13.05.2018 21:01

do siebie

01


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat