Polskie Państwo Podziemne – wystawa IPN w Bibliotece Pedagogicznej

ePiotrkow Wtorek, 04 lutego 20202 1423
Pracownicy książnicy zapraszają do oglądania wystawy wypożyczonej z łódzkiego Oddziału IPN, zatytułowanej „Polskie Państwo Podziemne". Autorem wystawy jest Paweł Murawski. Do opracowania wystawy wykorzystano zdjęcia pochodzące z Archiwum IPN, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Studium Polski Podziemnej w Londynie, zbiorów Biblioteki Narodowej oraz zbiorów Ośrodka KARTA.

Dla zainteresowanych grup szkolnych - począwszy od 4. klasy szkoły podstawowej do maturzystów - pan Andrzej Popłoński, historyk, dyrektor BPP, może omówić wystawę. Zapisy pod nr tel. 44 649 50 77.

 

Wystawę, która będzie czynna do 13 marca, można oglądać również indywidualnie, w czytelni placówki, w godzinach otwarcia obiektu, od 8.30 do 18.00, a w czwartki od 8.00 do 15.00.

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Uczniowie ZSP w Lubochni ~Uczniowie ZSP w Lubochni (Gość)26.02.2020 21:46

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubochni serdecznie dziękują Panu Andrzejowi Popłońskiemu, dyrektorowi BPP za zaproszenie na wystawę i bardzo interesujące przedstawienie fenomenu polskiego państwa podziemnego. To spotkanie zainspirowało nas do pogłębiania wiedzy na ten temat.

21


Maxior ~Maxior (Gość)08.02.2020 13:57

A więc AKowcy z izby pamięci wylatują na ulicę, ale za to ściąga się wystawy z łódzkiego IPNu? Ciekawe, ciekawe.

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat