"Polski Kuwejt" nie da się podzielić

ePiotrkowBełchatów Środa, 04 lipca 20187 3881
- Nie będzie żadnego rozbioru gminy Kleszczów - tak wójt Sławomir Chojnowski skomentował projekt korekty granic administracyjnych gmin Bełchatów i Kleszczów, który przedstawiła posłanka Ziemi Piotrkowskiej Małgorzata Janowska. Jej zdaniem przyłączenie części obszarów Kleszczowa do gminy Bełchatów zapewniłoby równomierny rozwój wewnątrz powiatu, z kolei wójt gminy Kleszczów uważa ten pomysł za "nikczemny i bolszewicki".

Zgodnie z projektem posłanki Jankowskiej do obszaru gminy Bełchatów miałyby zostać włączone obszar sołectwa Rogowiec oraz część obszaru ewidencyjnego Wola Grzymalina, łącznie około 1200 ha. Dzięki temu wpływy z tytułu podatków od nieruchomości i opłat środowiskowych dla gminy wzrosłyby o 50-60 mln zł.

- Zapewniam inicjatorów tego absurdalnego, niczym nieuzasadnionego projektu, że nie zamierzamy biernie przyglądać się temu, co będzie w tej sprawie podejmowane. Uzasadnienia dla pomysłu rozbioru gminy Kleszczów świadczą o wyjątkowej ignorancji dla prawa, w szczególności tego, które reguluje funkcjonowanie samorządów - skomentował Sławomir Chojnowski i dodał, że o projekcie dowiedział się z mediów, a Małgorzata Janowska nie skonsultowała tego ani z nim, ani z mieszkańcami Kleszczowa.

Według wójta taki podział jest pomysłem bolszewickim, który może jedynie spowodować konflikty. 

 

Poniżej pełny tekst oświadczenia wójta Chojnowskiego:

 

Więcej o projekcie Małgorzaty Janowskiej pisaliśmy tutaj.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)04.07.2018 18:43

Ale tam maczał paluchy nijaki Patryk Jaki z pisu pracowałem na elektrowni Opole i ludzie go przeklinali a teraz bierze się za Warszawe żenada ale to Polska dziki kraj hahaha

05


mait ~mait (Gość)04.07.2018 12:03

W Opolu, teren elektrowni Opole został włączony do obaszaru terytorilanego miasta.
Żadne portest etc. gminy Dobrzyń nie przyniosły skutku. Wszystko rozergłao się w Warszawie wiec uważam Kleszczów ma się czego obawiać....

80


i tak dalej ... ~i tak dalej ... (Gość)04.07.2018 13:39

Bogactwem powinni się podzielić. Chytrusy!

62


obs. ~obs. (Gość)04.07.2018 12:44

Że też Polacy mają skłonność do takich "pomysłów". Tak się zresztą stało i drapneliśmy Czechom Zaolzie. Też bogaty i uprzemysłowiony obszar.Do dzisiaj nam to wypominają. Widać polskie trzy rozbiory nic nas nie nauczyły.A w tym wypadku kasa ,kasa i to szybka.Może to się skończyć tym ,że PiS odetnie kasę z odkrywek i kopalń gminom i zostawi tylko ochłapy. O tym się już mówi...I co wtedy będzie Pani Poseł?

90


Brawo ~Brawo (Gość)04.07.2018 11:02

Super Panie Sławku. Dali Panu świetny oręż przed wyborami samorządowymi. Kompromitacja posłanki i wójta.

120


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat