Polska zakocha się w Piotrkowie?

ePiotrkow Niedziela, 28 stycznia 201878 15028
Piotrków Trybunalski ponownie będzie miał okazję zwrócić na siebie uwagę całego kraju. Już w niedzielę o 10:15 w programie telewizyjnym "Zakochaj się w Polsce" telewidzowie będą mogli poznać uroki miasta. Transmisja w TVP 1.

Cykl reportaży "Zakochaj się w Polsce" realizuje misję ukazywania jak największej publiczności piękna naszego kraju. Ekipa telewizyjna udaje się w miejsca, o istnieniu których wielu Polaków nie ma pojęcia. W dotychczasowych odcinkach mogliśmy odkryć m.in. potęgę natury Przełomu Dunajca czy arystokrację Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. 

 

Twórcy cyklu "Zakochaj się w Polsce" odwiedzili Piotrków w ubiegłym roku z okazji 800-lecia miasta. W dzisiejszym odcinku poznamy historię, odwiedzimy najważniejsze zabytki, ale również przyjrzymy się filmowej przeszłości miasta.


Zainteresował temat?

10

3


Komentarze (78)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jeszcze tu kiedyś powrócę ~Jeszcze tu kiedyś powrócę (Gość)29.01.2018 09:07

Dlaczego w reportażu nie pokazano maskotki Piotrkowa czyli słynnego pora??? Czyżby magistrat wstydził się swojej zabawki za tyle kasy??? Bo coś mocno por przycichnął :)))

63


gość ~gość (Gość)29.01.2018 01:17

Piotrkow to dziura .Jestem piotrkowianinem i widze jak na zle sie zmienilo miasto.Przejdzcie sie wieczorem latem w jakis weekend slowackiego. Prawie nikogo . Miasto tworza ludzie a nie budynki. Zreszta lepiej robic weekendy np w takim herinku zeby jurgen mial na wyscigi porshe a ty padniety znajdziesz czas raz w tyg na spacer z zona i dzieckiem ale fajnie jest w piotrkowie fajnie

114


gość ~gość (Gość)28.01.2018 11:53

Komu nie pasuje niech stąd wyjedzie. Wszak tam gdzieś w świecie jest ponoć lepiej?Cudze chwalicie,swego nie znacie i nie doceniacie!

2615


gość ~gość (Gość)28.01.2018 10:38

Dlaczego wypowiadają się głównie malkotenci nie potrafiący dostrzec walorów swojego miasta? Zawsze może być lepiej ale chwalmy się tym co mamy. Ja właśnie oglądam program i już postanowiłem, że Piotrków odwiedzę turystycznie.
Pozdrawiam,Piotr

158


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)28.01.2018 13:47

Program jest z cyklu "zobacz jak u nas fajnie", więc nie czepiam się, że wizerunek miasta został przedstawiony sielankowo - w końcu o to chodzi, by zachęcić kogoś do wizyty. Program utwierdził mnie, że miejscy urzędnicy nie mają pojęcia na czym polega turystyka. Z odcinka wynika, że atrakcją turystyczną w Piotrkowie są tabliczki z nazwami filmów, które były kręcone w Piotrkowie. Szlak filmowy? Jasna - super marka turystyczna. Tylko, że taki szlak powinien prowadzić do muzeum związanego z filmem. O tym co kręcono w Piotrkowie każdy może sobie poczytać nie wychodząc z domu. Dwa - chwalono się wspaniałą zabytkową infrastrukturą kolejową, ale turysta nie wysiada z pociągu, żeby popatrzeć na dworzec. Pomijam, że duża część historii kolei popada w coraz większą ruinę (okolice parowozowni). Turysta przyjeżdża, aby coś zobaczyć, nie żeby przejść się po wyremontowanej ulicy, gdzie wiszą tabliczki informacyjne.

174


Tytule! ~Tytule! (Gość)28.01.2018 22:03

No pewnie, że się zakocha! A nie widać jakie tłumy turystów przybywają do naszego miasta codziennie? Połowa piotrkowian żyje przecież z turystyki. Same atrakcje, gdzie nie wejdziesz. A jak jeszcze dojdzie mediateka, to już w ogóle nie poradzimy sobie z najazdem turystów!

123


gość ~gość (Gość)28.01.2018 09:04

Hahahaha

106


wpadka ~wpadka (Gość)28.01.2018 16:08

cytuję "Gdzie piotrkowiczanie odpoczywają??" :D :D :D

131


też Piotrkowianin ~też Piotrkowianin (Gość)28.01.2018 18:41

Wszyscy malkontenci zadajcie sobie pytanie : czy to miał być film interwencyjny czy reklamujący ?
Moim zdaniem to drugie. Czyli chwalimy się w Polsce tym czym mamy. We własnym gronie możemy powiedzieć, że jest tego mało to wyciągnijmy z tego wniosek i wszyscy począwszy od prezydenta skończywszy na Kowalskim przyczyńmy się, żeby było więcej (np że Piotrków jest miastem czystym nie rzucajmy papierków i petów i gum do żucia na chodnik). Nie wiem jaki wpływ i czy mieli decydenci w Piotrkowie co pokazać. Pokazano to co wg autorów ładne i godne uwagi.

64


Pytanie? ~Pytanie? (Gość)28.01.2018 14:50

A Mediateka była?

75


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat