Polska gra Landlord GO pokonuje Pokemon GO

PAPŚwiat Czwartek, 23 lipca 20203 1348
Innowacyjna polska gra mobilna o handlu nieruchomościami podbija serca graczy na całym świecie. W Landlord GO za sprawą technologii wykorzystującej rzeczywiste dane o otoczeniu możemy handlować prawdziwymi nieruchomościami z graczami z całego świata.

Ładuję galerię...

Landlord GO korzysta z technologii rozszerzonej rzeczywistości (ang. Augmented Reality), znanej chociażby ze światowego hitu - Pokemon GO. Produkcja studia Reality Games używa dodatkowo mechanizmów sztucznej inteligencji oraz platformy danych Big Dots, aby w świecie gry wykreować możliwie dokładne informacje o nieruchomościach.

 

Gra zbiera informacje o ponad 500 mln nieruchomości ze świata rzeczywistego. W samej Warszawie już niemal 20 tys. graczy zawiera umowy na wirtualną własność blisko 62 tys. nieruchomości. Za każdym razem, gdy inny gracz odwiedza naszą nieruchomość w życiu rzeczywistym, zostawiając cyfrowy ślad po sobie, płaci nam za to czynsz w grze.

 

Niezależnie od tego każdego dnia gracz musi opłacać dzienne koszty swoich nieruchomości. Wirtualne pieniądze zarabia również poprzez sprzedaż swoich nieruchomości do banku (płaci przy tym 20 proc. podatku) lub innemu graczowi (odprowadza 10 proc. podatku). Wraz ze wzrostem wartości posiadanych budynków rośnie też poziom gracza.

 

Ponieważ Landlord GO bazuje na aktualnej lokalizacji gracza, może on kupować wyłącznie nieruchomości znajdujące się w pobliżu. Na wstępie każda nieruchomość ma 1000 dostępnych udziałów. Można je kupować bezpośrednio z banku w grze lub od innego gracza, których już nabył udziały.

 

Realizm rozgrywki podnosi precyzyjny system wyceny nieruchomości z wykorzystaniem między innymi takich informacji jak odległość od centrum miasta czy udogodnienia architektoniczne. Sięgnięto również po skany satelitarne NASA pokazujące emisję światła w nocy. Odwzorowano naturalne rozmiary i właściwości poszczególnych budynków.

 

Gra mobilna Landlord GO jest dostępna do pobrania za darmo dla telefonów z systemem Android (Google Play) oraz iOS (App Store). Zaledwie kilka dni po premierze tytuł zdobył pierwsze miejsce na liście nowych najczęściej pobieranych gier ze sklepu Google Play w ponad 50 krajach na świecie.

 

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

qwas ~qwas (Gość)27.07.2020 08:38

Sprawdzałem grę kilka lat temu jak raczkowało, ale już wtedy niewiele dało się kupić.

00


Sceptyczny_gracz ~Sceptyczny_gracz (Gość)23.07.2020 16:33

Gra może i jest ciekawa oraz zyskuje popularność, ale nie przesadzajmy z tym tytułem artykułu. Pokemon GO miało około 10 mln pobrań już w pierwszym (!) tygodniu od wypuszczenia, natomiast Landlord po 2,5 miesiąca - zaledwie 0,5 mln. Gra ta staje się popularna, lecz raczej nie przebije kultowych Pokemonów i, tak jak inna gra od studia Niantic - "Ingress", po kilku latach raczej zostanie zapomniana.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat