"Polska dla wszystkich"

Strefa FM Sobota, 05 maja 2018117 11583
"Polska dla wszystkich" to hasło protestu, który odbył się w sobotę w Rynku Trybunalskim. Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych mieszkańcy Piotrkowa postanowili walczyć o ich prawa. Piotrkowianie zwrócili uwagę na sytuację osób z dysfunkcjami, ale także wspierali tych, którzy od 18 dni protestują przed Sejmem.

Ładuję galerię...

Od kilkunastu dni przed Sejmem odbywają się protesty osób, które walczą z dyskryminacją osób niepełnosprawnych. Protestujący domagają się m.in. dodatku rehabilitacyjnego w wysokości 500 zł. Także piotrkowianie postanowili zwrócić uwagę na ten problem i zorganizowali protest w Rynku Trybunalskim. - Z racji tego, że nie jest łatwo zaplanować tak liczny wyjazd do Warszawy, postanowiłyśmy zorganizować protest na szczeblu lokalnym, bo przecież nas również dotyczy problem dyskryminacji osób niepełnosprawnych. Jest to pierwsze takie działanie w Piotrkowie, ale jak widać mieszkańcy bardzo chętnie zebrali się tu razem z nami. Nasze społeczeństwo jest bardzo obywatelskie i pełne empatii - powiedziała Maria Malczyk, współorganizatorka wydarzenia. 

 

Uczestnicy protestu wymieniali się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami życiowymi. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miasta oraz niepełnosprawni wraz z rodzinami. - Zebraliśmy się tutaj, by dać wyraz poparcia dla osób, które od 18 dni walczą w Sejmie. Chciałbym, aby rząd podszedł rozsądnie do tego tematu. Sam mam niepełnosprawnego syna. Nie zgadzam się z tym, że ci, którzy tam protestują walczą o pieniądze, aby przeznaczyć je np. na wczasy czy lżejsze życie. Ludzie mający w rodzinie osoby niepełnosprawne muszą ograniczyć godziny pracy, bądź w ogóle z niej zrezygnować, a przecież z czegoś trzeba żyć. Mój syn obecnie ma rentę socjalną i zasiłek pielęgnacyjny, co daje niecałe 1000 zł. Moja żona musiała zrezygnować z pracy, aby opiekować się dzieckiem. Sprawą do dyskusji jest to, czy jest to kwota wystarczająca, czy też nie. Ale pamiętajmy, o tym, że osoba niepełnosprawna także potrzebuje odpowiedniego sprzętu, np. wózka inwalidzkiego. To zaopatrzenie nie jest dożywotnie. Z czasem mogą pojawiać się inne dysfunkcje, więc urządzenia trzeba udoskonalić, bądź wymienić - mówi Wojciech Król, uczestnik protestu.

 

 


Zainteresował temat?

14

20


Komentarze (117)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rob Son ~Rob Son (Gość)06.05.2018 05:54

w pełni popieram protest w sejmie i jestem za poprawieniem życia osobą niepełnosprawnym.Ileż trudu i wysiłku wkładają rodzice w wychowanie,naukę i ile miłości potrzeba.Jak widać po niektórych wpisach tu dużo jest współczucia i zrozumienia ale jak wiele też jest jadu w ludziach ,to bardzo smutne :( czego im zazdrościcie? tych wózków?niemożności chodzenia? nieporadności? czy tych pieniędzy których de facto nie mają :( Dlaczego jesteście tak zawistni pełni żalu,hipokryzji .Jak Niedziela do kościoła,wielcy katolicy,wiara nasza chyba nie opiera się na zazdrości i nienawiści drugiego człowieka:( Ci ludzie woleli by żyć normalnie jak wy "zwykli ludzie" niż prosić się i żebrać :( tak oni są "niezwykli" :) bo nikt z was nie potrafiłby żyć jak oni WY "ZWYKLI LUDZIE" WSTYD MI ZA NAS "ZWYKŁYCH LUDZI" pozdrawiam :)

89


kondzio z belzackiej ~kondzio z belzackiej (Gość)06.05.2018 12:52

nawet gdybym zrobil pikiete o moje prawa do nekrofilii to pani z 5 zdjecia zaraz by soe pojawila i pikietowala ze mną

195


sr ~sr (Gość)05.05.2018 20:45

Setki domów seniora pełne są starych niepełnosprawnych osób, wymagających opieki przez 24 godziny na dobę.
Pobyt w takim domu kosztuje ponad 3 tysiące złotych, a przeciętna emerytura pensjonariuszy około 1500 zł.
Czy rodziny tych osób też powinny się oflagować , protestować i żądać pieniędzy od państwa , czyli od podatników?

262


97-300 97-300ranga06.05.2018 11:42

Gdyby nieudolne rządy po-psl coś wam dały to dziś nie było by tego happeningu !

1910


zębaty ~zębaty (Gość)06.05.2018 14:42

Przestaliby kraść i byłoby dla niepełnosprawnych.

54


alojzy ~alojzy (Gość)06.05.2018 14:16

Pogadajcie z muchomorem, sporo wyrwał od państwa, może rzuci jakiś ochłap na niepełnosprawnych.

42


Jarząbek ~Jarząbek (Gość)06.05.2018 14:17

Ludzie zmiłujcie się! Nasze państwo jest bardzo bogate, ale nie można przecież wszystkim dawać forsę za nic.
Przecież trzeba coś zostawić dla potrzebujących z państwa naszego umiłowanego sprzymierzeńca!

01


alojzy ~alojzy (Gość)06.05.2018 08:36

Wystarczy nie kraść i 500 się znajdzie.

74


stra-szydło ~stra-szydło (Gość)06.05.2018 13:09

Te pieniądze nam się po prostu należały!

39


gość ~gość (Gość)06.05.2018 12:50

O zgrozo, do jakiego dna doszła pani poseł.Gdzie była ta pani, w poprzednich kadencjach żeby poprawić byt osobom nie pełnosprawnym?Dlaczego nie zagwarantowała tego aktami prawnymi,żeby takich protestów nie było?

213


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat