Poloniści wyszarpali zwycięstwo w Wolborzu

Region Sobota, 04 maja 20192
Po emocjonującym spotkaniu Polonia pokonała w Wolborzu tamtejszego Szczerbca 4:3 (3:2), podopieczni Roberta Grzesiuka w pierwszej połowie musieli jednak odrabiać straty.

Piotrkowianie mieli nieco więcej czasu na odpoczynek niż pierwotnie planowali, ponieważ LKS Czarnocin, z którym mieli się zmierzyć 1 maja, nie dojechał na to spotkanie. Kolejny rywal był wyżej notowany, dlatego kibice, którzy wybrali się w sobotę do Wolborza obejrzeli bardzo ciekawe spotkanie. Wynik otworzyli poloniści, a konkretnie Jakub Bąbol, dwie kolejne bramki zdobyli jednak wolborzanie, Filipa Błażejewskiego dwukrotnie pokonał Jarosław Szymczyk. Jeszcze przed przerwą piotrkowianie odrobili straty, dzięki dwóm najskuteczniejszym zawodnikom w piotrkowskiej okręgówce – Adrianowi Malickiemu i Mateuszowi Jakubiakowi. Po przerwie Adrian Malicki strzelił jeszcze jedną bramkę, gospodarze odpowiedzieli kolejnym trafieniem, ale zremisować, a tym bardziej objąć prowadzenia już nie zdołali.

11 maja poloniści zmierzą się na wyjeździe z Astorią Szczerców.

TS Szczerbiec Wolbórz 3:4 (2:3) PKS Polonia Piotrków Trybunalski
(12’, 25’ Jarosław Szymczak, 87’ Hubert Link - 5’ Jakub Bąbol, 27’, 75’ Adrian Malicki, 35’ Mateusz Jakubiak)

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Blażejewski, Wojewódzki, Suzuki, Jakubiak, Malicki (84’ Magiera), Nowaczyk, Kugiel (52’ Lenarcik), Bąbol, Sulikowski (86’ Kukułka), Bykowski, Wiśniewski.