Polonia wygrywa z Ceramiką Opoczno

Wtorek, 27 kwietnia 20212
Piłkarze Polonii powrócili na zwycięskie tory i pokonała na stadionie przy ul. Reagana Ceramikę Opoczno 4:2(1:1). Podopieczni Roberta Grzesiuka byli faworytem spotkania i przeważali przez większość meczu, ale niestety nie ustrzegli się błędów, które przypłacili dwoma straconymi bramkami oraz czerwoną kartką.

Piłkarze Polonii przystępowali do meczu z Ceramiką podrażnieni przegranymi meczami z liderem oraz drugą drużyną IV ligi i tylko wygrana mogła ich usatysfakcjonować. Podopieczni Roberta Grzesiuka byli niewątpliwie faworytem spotkania w meczu z ostatnią drużyną ligi, która ma już tylko teoretyczne szanse na utrzymanie.

Poloniści od początku meczu mocno ruszyli do ataku i już w 10. minucie mogli cieszyć się z pierwszej bramki. Zdobył ją po pięknym strzale kapitan drużyny Mateusz Jakubiak. Po bramce nasi piłkarze dalej atakowali, ale niestety w 21. minucie Ceramika wyprowadziła kontrę, którą „nożycami” wykończył piłkarz Ceramiki i mieliśmy 1:1. Pomimo straty bramki, Polonia dalej przeważała na boisku i tworzyła dogodne okazje, ale także Ceramika potrafiła wyjść z groźną akcją. W 32. minucie przede utratą drugiej bramki uratował nas Patryk Kwaśniczko, który zablokował zmierzającą w światło bramki piłkę. W końcówce pierwszej odsłony dwa ładne strzały oddał bardzo aktywny tego dnia Mateusz Jakubiak, ale również nie trafiły one do siatki przyjezdnych i po 45 minutach na piotrkowskim stadionie mieliśmy remis 1:1.

Drugą połówkę poloniści rozpoczęli fantastycznie i już w pierwszej minucie zdobyli bramkę na 2:1. W poprzeczkę strzelił Mateusz Jakubiak i trafiła ona do Arka Porochnickiego, który pewnie skierował piłkę do siatki. W 53. minucie tuż zza pola karnego ponownie strzelał Mateusz Jakubiak. Bramkarz Ceramiki nie zdołał obronić precyzyjnego strzału po ziemi i było już 3:1 dla Polonii. Piotrkowianie dalej atakowali i 20 minut późnej cieszyliśmy się z kolejnego trafienia. Tym razem bramkę zdobył nasz napastnik, Kacper Piotrowski. Niestety w końcówce spotkania poloniści stracili koncentrację. Najpierw Daniel da Silva otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę po zupełnie niepotrzebnym faulu. Z kolei w 90. minucie przyjezdni ustalili wynik spotkania na 4:2 po bramce zdobytej z rzutu karnego.

Następne spotkanie Polonia rozegra w sobotę (1 maja). Ich wyjazdowym rywalem będzie jedna z lepszych drużyn ligi, czyli Orkan Buczek.

Polonia Piotrków – Ceramika Opoczno 4:2(1:1)

Bramki: 10', 53' Jakubiak, 46' Porochnicki, 76' Piotrowski – 21' Panfil, 90' Świątek

Polonia: Kamil Bruchajzer, Mateusz Stolarczyk (76' Wiktor Jagodziński), Jakub Bąbol (84' Nataniel Balcerzyk), Mateusz Jakubiak,Patryk Kwaśniczko (24' Adam Raszewski), Daniel Nowaczyk, Arkadiusz Porochnicki (82' Patryk Grzesiuk), Tymoteusz Karasiński, Daniel junio da luz Silva, Kacper Piotrowski (78' Kacper Staśkiewicz), Bruno Jackel (84' Jakub Wasilewski)

Żółte kartki: Bruno, da Silva(2x)

Czerwone kartki: da Silva