Polonia wygrywa i zapewnia sobie utrzymanie

Czwartek, 20 maja 20210
To była bardzo udana środa dla fanów piotrkowskiej Polonii. Przede wszystkim wygraną 2:0(1:0) z Nerem Poddębice, po raz pierwszy po długiej przerwie, z trybun mogli śledzić kibice, których spora grupa zgromadziła się przy Reagana. Ponadto poloniści awansowali w tabeli i zapewnili sobie utrzymanie w IV lidze.

Do meczu z walczącym o utrzymanie i mającym stratę 20 punktów do Polonii, Nerem Poddębice ekipa Roberta Grzesiuka przystępowała w roli zdecydowanego faworyta. Od pierwszego gwizdka potwierdzili oni te przewidywania i potrzebowali zaledwie 7 minut, aby otworzyć wynik spotkania. Bramkę zdobył kapitan drużyny, Mateusz Jakubiak. W dalszej części pierwszej połowy poloniści raz za razem atakowali, ale niestety aż do przerwy nie podnieśli wyniku spotkania, choć co najmniej dwukrotnie powinni.

Druga odsłona to również dominacja Polonii od pierwszych minut, choć przyjezdni także potrafili zagrozić naszej bramce. Na szczęście w dobrej dyspozycji był tego dnia Kamil Bruchajzer i skutecznie zażegnywał zagrożenia. W drugiej połowie Polonia, pomimo okazji również zdobyła tylko jedną bramkę. Wynik na 2:0 w 50 minucie ustalił Brazylijczyk Daniel da Silva.

Pomimo niewykorzystanych sytuacji całej drużynie należą się brawa. Wygrana z Nerem dała im awans na 8. miejsce w ligowych rozgrywkach, ze stratą zaledwie jednego oczka do Włókniarza Zelów. Jednocześnie zapewniła polonistom utrzymanie i kolejny sezon w IV lidze. Teraz czekają ich trzy wyjazdowe spotkania, a w Piotrkowie zagrają ponownie 9 czerwca przeciwko Stali Głowno.

Polonia Piotrków – Ner Poddębice 2:0(1:0)

Bramki: 10’ Jakubiak, 50’ da Silva

Polonia: Kamil Bruchajzer - Dawid Przybysz (85' Jakub Wasilewski), Wiktor Jagodziński (58' Mateusz Stolarczyk), Mateusz Jakubiak(83' Łukasz Modranka), Patryk Kwaśniczko, Marcin Mielczarski, Daniel Nowaczyk, Adam Raszewski (21' Marcin Cander), Tymoteusz Karasiński, Daniel Da silva, Kacper Piotrowski (76' Tobiasz Olowo)