Polonia przegrywa z liderem rozgrywek

Czwartek, 22 kwietnia 20215
Bez niespodzianek zakończyło się starcie Polonii Piotrków z liderem IV ligi na stadionie przy ul. Reagana. Podopieczni Roberta Grzesiuka mieli swoje momenty, a nawet kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia bramki, ale to ŁKS II Łódź przez większość spotkania przeważał na boisku. Przyjezdni udokumentowali to trzema trafieniami, na które poloniści nie odpowiedzieli żadnym.

Poloniści dobrze zaczęli spotkanie i mocno ruszyli do ataku, a w 6. minucie byli bliscy objęcia prowadzenia. Niestety dogranej w pole karne piłki nie zdołał dosięgnąć Kacper Piotrowski. Kilka chwil później zza pola karnego groźny precyzyjny strzał oddał zawodnik przyjezdnych i w 9. minucie zrobiło się 0:1. Od tej chwili goście przejęli inicjatywę na boisku i kilkukrotnie groźnie atakowali. W 23. minucie zrobiło się naprawdę niebezpiecznie pod bramką Polonii, ale dobrze w defensywie spisał się Jakub Bąbol. Kilka minut później piłkarz ŁKS-u kopnął w twarz Daniela da Silvę, za co został ukarany żółtą kartką. W ostatnich dziesięciu minutach meczu poloniści dwukrotnie mógł doprowadzić do wyrównania, ale swoich sytuacji nie zdołali wykorzystać Kacper Piotrowski oraz w ostatniej minucie pierwszej połowy, Mateusz Jakubiak.

Druga odsłona zaczęła się od groźnego strzału na bramkę Polonii, ale skuteczną interwencją popisał się Kamil Bruchajzer. Następne 15 minut to przewaga piotrkowskiej drużyny i co najmniej dwie okazje do wyrównania. Niestety ponownie zabrakło wykończenia i zamiast wyrównania to ełkaesiacy zaatakowali i z dosyć przypadkowej sytuacji podnieśli wynik spotkania na 0:2. Podopieczni Roberta Grzesiuka dalej próbowali zdobyć kontaktowe trafienie, ale defensywa gości spisywała się bez zarzutów i w 79. minucie to oni ponownie zdołali pokonać Kamila Bruchajzera, ustalając wynik spotkania na 0:3, którego poloniści nie zdołali już zmienić.

Polonia – ŁKS II Łódź 0:3(0:1)

Bramki: 9' Artur Sójka, 67' Jakub Romanowicz, 79' Mieszko Lorenc

Polonia: Kamil Bruchajzer, Mateusz Stolarczyk, Jakub Bąbol (82' Jakub Wasilewski), Mateusz Jakubiak (80' Tobiasz Olowo), Patryk Kwaśniczko, Daniel Nowaczyk, Arkadiusz Porochnicki (52' Nataniel Balcerzyk), Tymoteusz Karasiński (87' Marcin Cander), Daniel junio da luz Silva, Kacper Piotrowski