Polonia przegrała, a pozostałe piotrkowskie drużyny?

Region Niedziela, 29 września 20196
Hit IV ligi łódzkiej odbył się w niedzielę w Piotrkowie Trybunalski, poloniści zmierzyli się z liderem – Wartą Sieradz, goście wygrali 1:0 (1:0), punktów nie zdobyły też III-ligowe piłkarki UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, które podjęły Różę Kutno, piotrkowski zespół przegrał aż 0:4 (0:3). Zwyciężyli natomiast piłkarze UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski, którzy pokonali RKS Rzeczyca 2:1 (0:1).

Na boisku Polonii padła tylko jedna bramka i to już w 5. minucie spotkania, goście skutecznie rozegrali rzut rożny i objęli prowadzenie. Po przerwie nasi piłkarze przejęli inicjatywę i stworzyli co najmniej kilka dogodnych okazji pod bramką rywala, swoich szans nie wykorzystali jednak ani Patryk Olszewski, ani Mateusz Jakubiak, choć ten drugi raz trafił w słupek. Robert Grzesiuk wprowadził po przerwie drugiego napastnika, ale Krystian Wojtczak też nie zdołał strzelić gola. Polonia nie wykorzystała szansy na objęcie pierwszego miejsca i ostatecznie spadła na czwarte. 6 października nasz zespół zmierzy się z Jutrzenką Warta, ten wyjazdowy pojedynek rozpocznie się o godzinie 11.00.

W niedzielę mecz na własnym boisku rozegrały też piłkarki Piotrcovii, które straciły aż cztery bramki, trzy już w pierwszej połowie. Piotrkowski zespół zajmuje w tej chwili 6. miejsce w III lidze łódzkiej. 6 października nasze piłkarki zmierzą się na wyjeździe z jednym z czołowych zespołów w tej grupie – PTC Pabianice, mecz rozpocznie się o godzinie 13.00.

Po dwóch ostatnich porażkach zrehabilitowali się z kolei piłkarze Concordii, którzy wygrali w Rzeczycy 2:1, choć po pierwszej połowie przegrywali 0:1. W następnej kolejce piotrkowianie rozegrają mecz na własnym boisku, tym razem ich rywalem będzie Luciążanką Przygłów. To spotkanie odbędzie się 5 października, początek o godzinie 15.30.

PKS Polonia Piotrków Trybunalski 0:1 (0:1) Warta Sieradz

(5’ Mikołaj Zwoliński)

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Malicki – Polit, Kwaśniczko, Głowacki (88′ Bąbol), Mielczarski, Jakubiak, Suzuki (79′ Bąkowicz), Nowaczyk, Przybysz, Porochnicki (63′ Wojtczak), Olszewski.

UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 0:4 (0:3) SL Salos Róża Kutno

(8' Justyna Matusiak, 14’ Klaudia Wiśniewska, 42’ Justyna Matusiak, 72’ Weronika Paczkowska)

UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Andrzejewska - Krupa (56’ Ziółkowska), Chojak, Jakubiak, Matuszewska (46’ Chrząstek), Sadowska, Marcinkowska, Woźniak, Łukasik, Simkowska, Chmielewska.

RKS Rzeczyca 1:2 (1:0) UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski

(Bramki dla piotrkowskiego zespołu strzelili Mateusz Mamrot i Jakub Kępski)

UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski (wyjściowy skład): Troszok- Ryszka, Mamrot, Adamczyk, Lisman, Szafrański, Ķępski, Kwaśniak, Bujakowski, Niepsuj, Jędrzejczyk.