Polonia poradziła sobie bez "dwunastego" zawodnika, wysokie zwycięstwo Concordii

Sobota, 07 września 20199
Kibice Polonii nie mogli obejrzeć tego spotkania na stadionie, ponieważ działacze Łódzkiego Związku Piłki Nożnej ukarali klub za odpalenie rac podczas wcześniejszego spotkania, poloniści tym razem nie potrzebowali jednak przysłowiowego, dwunastego zawodnika i pewnie pokonali Omegę Kleszczów 5:1 (2:0). Wysokie zwycięstwo odnieśli również zawodnicy piotrkowskiej Concordii, którzy wygrali na własnym boisku z LKS Radzice aż 7:0 (4:0).
Polonia poradziła sobie bez

W pierwszej połowie tego pierwszego meczu strzelali tylko gospodarze, wynik otworzył w 19. minucie spotkania Rio Suzuki, a tuż przed zakończeniem pierwszej połowy do siatki trafił jeszcze Mateusz Bąkowicz.

Po przerwie goście zdołali strzelić bramkę kontaktową, w 54. minucie meczu piotrkowskiego bramkarza pokonał Robert Tomesz, później trafiali już jednak tylko poloniści Mateusz Jakubiak, Dawid Nieśmiałek i Krystian Wojtczak.

Dzięki temu zwycięstwu Polonia awansowała – przynajmniej na kilkanaście godzin – na fotel lidera IV ligi łódzkiej. W niedzielę swój mecz rozegra dotychczasowy lider, czyli Orkan Buczek, obydwa zespoły miały do tej pory taką samą liczbę punktów. Następny mecz poloniści również rozegrają na własnym stadionie, tym razem podejmą Pelikana II Łowicz. Początek spotkania w sobotę, 14 września o godzinie 17.00.

Bez problemu swój mecz wygrali również zawodnicy UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski, którzy zmierzyli się w sobotę na płycie Stadionu Miejskiego "Concordia" z LKS Radzice. Nasz zespół zwyciężył aż 7:0.

- W poprzedniej kolejce zagraliśmy słabe spotkanie i teraz chcieliśmy się zrehabilitować - mówi Paweł Płomiński, trener Concordii. - Ta sztuka się nam udała i jak najbardziej zasłużenie odnieśliśmy efektowne zwycięstwo. Szybko mecz ułożył się po naszej myśli, bowiem już w drugiej naszej ofensywnej akcji, w około 2. minucie, zdobyliśmy bramkę. Wygrana i jej rozmiary cieszą, ale najbardziej cieszy nas styl w jakim ją odnieśliśmy - podsumował szkoleniowiec.

Concordia traci tylko dwa punkty do lidera I grupy w klasie A, czyli LKS Czarnocin, być może już za tydzień uda się go wyprzedzić, piotrkowianie rozegrają wówczas pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie. 14 września podopieczni Pawła Płomińskiego zmierzą się z Relaxem Czerniewice, początek meczu o godzinie 16.30.

PKS Polonia Piotrków Trybunalski 5:1 (2:0) Omega Kleszczów
(18’ Rio Suzuki, 45’ Mateusz Bąkowicz, 75’ Mateusz Jakubiak, 87’ Dawid Nieśmiałek, 90’ Krystian Wojtczak - 54’ Robert Tomesz)

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Bruchajzer - Jakubiak (88' Wrona), Kwaśniczko, Przybysz, Bąkowicz (55' Nieśmiałek), Polit, Mielczarski, Olszewski (62' Wojtczak), Suzuki (68' Porochnicki), Nowaczyk, Bąbol (64' Głowacki).

UKS Concordia Piotrków Trybunalski 7:0 (4:0) LKS Radzice

(Bramki dla piotrkowskiego zdobyli: Krystian Bujakowski - 3, w tym jedna z rzutu karnego, Mateusz Niepsuj - 2, Artur Jędrzejczyk i Robert Bora)

UKS Concordia Piotrków Trybunalski: Troszok (75' Grzegorczyk) - Kwaśniak, Adamczyk (55' Stolarski), Mamrot, Ryszka, Mucha (70' Bora), Cieślak (70' Lisman), Kępski (60' Jędrzejczyk), Szafrański, Bujakowski (60' Sowa), Niepsuj (73' Maluga).