Polonia Piotrków mistrzem jesieni klasy okręgowej

Sobota, 03 listopada 20180
Po wygranej 4-0 z Olimpią Wola Załężna piłkarze piotrkowskiej Polonii zostali mistrzami jesieni. Wicelider Świt Kamieńsk przegrał bowiem u siebie z MGKS Drzewica 2-3, a do zakończenia tej rundy pozostała tylko jedna kolejka. Poloniści mają teraz 5 pkt przewagi nad zespołem z powiatu opoczyńskiego i 6 nad Świtem.

Początek sobotniego meczu niespodziewanie należał do gości, którzy częściej byli przy piłce. Polonia przeprowadziła tylko jeden atak, ale za to jaki. Podanie z prawej strony boiska wprost na głowę niepilnowanego Malickiego i zrobiło się 1-0. Piotrkowska drużyna miała jeszcze kilka okazji, ale bramkarz rywali tym razem nie dał się zaskoczyć. Olimpia w 41 minucie nie wykorzystała szansy na wyrównanie. Kulbat w sytuacji sam na sam był lepszy od zawodnika gości.

Po zmianie stron druga bramka Malickiego w 56 minucie ustawiła to spotkanie. Rywale zaczęli tracić siły co szybko zauważył ich trener. – Za dużo miejsca im zostawiacie – krzyczał do swoich zawodników. W 72 minucie Jakubiak trafił na 3-0, a w doliczonym czasie gry Bykowski z „jedenastki”. Olimpia miała w drugiej połowie idealną sytuację do zdobycia gola, ale ich napastnik mając przed sobą tylko bramkarza gospodarzy… podał mu piłkę.

- Ta gra nam się w I połowie nie kleiła, ale w II odsłonie wyszliśmy bardziej zaangażowani. Wygraliśmy 4-0, zasłużone brawa dla naszej drużyny. Olimpii ok. 70 minuty „zgasło światło” i mogliśmy to wygrać nawet wyżej. Bardzo się cieszymy, że jesteśmy mistrzem jesieni. Naszym celem jest awans do IV ligi – mówił po meczu szkoleniowiec Polonii Robert Grzesiuk.

- Cieszymy się z wygranej i z tego, że na własnym terenie nie straciliśmy żadnego punktu. Jesteśmy mistrzem jesieni, ale nie ma się co za bardzo podpalać, trzeba dobrze przepracować zimę i podtrzymać tę dobrą passę – powiedział nam z kolei bohater meczu Adrian Malicki.

W trakcie meczu odbywała się zbiórka dla bezdomnych zwierząt. Kibice byli bardzo hojni.

Polonia Piotrków – Olimpia Wola Załężna 4-0 (1-0)

Bramki: Adrian Malicki (13` i 56`), Mateusz Jakubiak (72`) i Dominik Bykowski (90`+1 karny)

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Kulbat, Ornafa (73`Kamocki), Grobelny (żółta kartka 66`), Bykowski, Wrona (66’ Lenarcik), Jakubiak (85`Jończyk), Kugiel (78`  Grzesiuk), Malicki (87’ Lewandowski), Nowaczyk, Bąbol, Wiśniewski.