Policyjny pościg za złodziejami złomu

Policja Poniedziałek, 27 marca 20177 4287
Policyjny pościg zakończył się zatrzymaniem 43-letniego mężczyzny podejrzewanego o kradzież złomu. Wkrótce do aresztu trafili też jego wspólnicy. Całej trójce za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

25 marca około godziny 14 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał informację, że na terenie jednej z posesji w Czerniewicach trzech mężczyzn kradnie złom. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Złodzieje, widząc radiowóz, zaczęli uciekać. Dwóch ruszyło pieszo, trzeci odjechał fordem. Podejrzany uszkodził bramę prowadzącą do obiektu, który plądrowali. Uciekał w kierunku lasu. Ignorował policyjne sygnały świetlne i dźwiękowe. Kiedy radiowóz znajdował się z lewej strony forda, kierowca próbował go zepchnąć do przydrożnego rowu. Kierowca forda stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi, wtedy policjanci udaremnili mu dalszą jazdę. 43-letni mieszkaniec Tomaszowa został zatrzymany i przewieziony do komendy policji. Był trzeźwy. Z uwagi na jego co najmniej dziwne zachowanie została od niego pobrana krew na zawartość substancji psychoaktywnych. Noc spędził w policyjnym areszcie.

 

Następnego dnia policjanci dotarli do jego wspólników. 31- i 37-latek (także mieszkańcy Tomaszowa) już usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat więzienia. 43-latek oprócz zarzutów usiłowania kradzieży z włamaniem, usłyszał zarzut uszkodzenia mienia oraz stosowania przemocy w celu zmuszenia funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej. Cała trójka była w przeszłości notowana.

 


Wartość złomu, który sprawcy przygotowali do wyniesienia została oszacowana na 4500 zł.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

alleksand476 ~alleksand476 (Gość)28.03.2017 08:08

Granice UE otwarte,a tu taka akcja na złomiarzy.

20


xx ~xx (Gość)27.03.2017 21:53

A co to za banda jakiś gnojków dzisiaj rzucała kamieniami w auta po południu przy skrzyżowaniu Alei Concordii i Dmowskiego?

00


ciekawy ~ciekawy (Gość)27.03.2017 18:34

Ciekawe kto podkablował

02


drogowiec ~drogowiec (Gość)27.03.2017 15:14

Myślę że to nadinterpretacja, z tym uciekaniem przed policją. Jak chłopina zobaczył kolumnę samochodów, na sygnałach świetlnych i dźwiękowych, to zaczął umykać żeby nie zostać staranowany, mając w pamięci młodego kierowcę seicento, albo szalejącego Antoniego, który zmiótł ze swoją kolumną, z powierzchni asfaltu jakieś zawalidrogi.

44


jddf ~jddf (Gość)27.03.2017 17:50

To oddziay tomaszowskiej patologii rozlewajace sie po calym wojewodztwie bo tomaszow to za malo ;)

10


Wader ~Wader (Gość)27.03.2017 13:10

Mortal kombat

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat