Policyjny pościg za pijanym kierowcą

ePiotrkow Czwartek, 15 maja 20141 2617
Bełchatowscy policjanci zatrzymali po pościgu kierowcę, który na wezwanie do zatrzymania zareagował ucieczką. Motywem okazała się nietrzeźwość. 47-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

- 14 maja kilkanaście minut po czternastej kierujący daewoo tico nie zatrzymał się na podany sygnał do zatrzymania i podjął próbę ucieczki. Pościg, rozpoczęty na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z ulicą Mielczarskiego, zakończył się na ulicy Czaplinieckiej w okolicy szpitala zablokowaniem przez policjantów auta uciekiniera. Wcześniej uciekający wielokrotnie naruszał zasady bezpieczeństwa, zjeżdżając między innymi na chodnik przy ulicy Czaplinieckiej, lekceważył znaki i przepisy drogowe. Jak potwierdziło badanie stanu trzeźwości, 47-letni bełchatowianin miał w organizmie 2,92 promila alkoholu - informuje kom. Sławomir Szymański, oficer prasowy KPP w Bełchatowie.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 2 lat więzienia oraz odpowiedzialność za popełnione podczas ucieczki wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Al Bundy Al Bundyranga15.05.2014 12:53

Dla takich delikwentów po wytrzeźwieniu karą powinno być publiczne batożenie.

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat