Policyjne patrole na Zalewie Sulejowskim [POSŁUCHAJ RELACJI]

Strefa FMRegion Piątek, 26 lipca 201915 6281
Wracają upały, wielu mieszkańców naszego regionu z pewnością wybierze się w weekend nad Zalew. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają policjanci, którzy patrolują kąpieliska, także na wodzie. Jak przyznają funkcjonariusze, najwięcej problemów sprawiają w tym roku... wędkarze.

Ładuję galerię...

- Muszę przyznać, że w tym sezonie turyści przebywający nad Zalewem Sulejowskim zwykle zwracają uwagę na zasady obowiązujące na tym terenie. Oczywiście wykroczenia są, były i będą, a zdarzają się i przestępstwa. W tym roku mieliśmy np. jedną interwencję związaną z nietrzeźwym sternikiem. Kąpiący się raczej nie przysparzają nam większego problemu. W tym sezonie jeszcze nie mieliśmy przypadku, by ktoś wchodził do wody np. pod wpływem alkoholu - mówią asp. Mariusz Gal i asp. Artur Danielczyk. - Największą plagą tego terenu są... wędkarze. Uważają, że wody należą tylko do nich, ponieważ to koła wędkarskie zarybiają Zalew. Niestety często się zdarza, że pozostawiają po sobie śmieci. Najczęściej zbierają je do worków foliowych, które później pozostawiane są w lesie. Tam rozszarpywane są przez zwierzęta i zanieczyszczają dużą powierzchnie lasu. Aby ukarać taką osobę, musielibyśmy złapać ją na gorącym uczynku - dodają funkcjonariusze.

 

Posłuchaj relacji z patrolu:

 

Policjanci patrolują Zalew Sulejowski codziennie, od poniedziałku do piątku od 10.00 do 18.00, w weekendy od 8.00 do 22.00. 


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)26.07.2019 14:51

Od wędkarzy to sie odp.... , zabierają śmieci po sobie i niejednokrotnie po grilusach którzy zabrać ich nie mogą bo im się dorożka upier... w środku. Zanim napiszecie artykuł to fajnie by było ogarnąć się trochę w temacie .

62


gość ~gość (Gość)29.07.2019 12:33

...mieszkam nad Zalewem i niestety potwierdzam - największy syf pozostawiają wędkarze...(ci którzy po sobie nie sprzątają)

20


gość ~gość (Gość)28.07.2019 15:16

Ktoś w ogóle chce się kąpać w tym syfie? Czy nawet łowić tam ryby? Smród od wody wyczuwalny już z dwieście metrów od niej. Poszedłem niedawno na krótki spacer przy zalewie. Sterty śmieci, zdechłe zwierzęta z flakami na wierzchu sobie gniją. Kiedyś przyjemnie było przyjechać na wakacje nad ten zalew. Teraz przykro na to patrzeć. Nikt o to nie dba. Ciekawe kto za ten cały syf odpowiada.

20


gość ~gość (Gość)27.07.2019 22:55

Coraz gorzej z tą policją wodną nad zalewem. W tamtym roku nie mieli swojego podestu nawet w tym roku juz nawet nie maja na ładny strój wodniaka. Juz nie wspomne o ilosci patroli i godzinach pracy. Pamietam jak dawniej policjanci nad zalewem znali kazdego wędkarza i potrafili do kazdego podejsc indywidualnie. Teraz tylko Pan Mariusz to taki stary lis a o reszcie szkoda pisać.

30


AndrzejKoreczek ~AndrzejKoreczek (Gość)26.07.2019 10:34

Mundurówkę dostają to powinni nowe ciuchy sobie kupić ! Jak oni reprezentują policje... wstyd...

32


Utopiec ~Utopiec (Gość)27.07.2019 12:35

To bardzo ciężka służba , a paliwka mało .

10


gość ~gość (Gość)27.07.2019 11:03

Artur bozyszcze wedkarzy. Teraz to i ryby karty wędkarskie mają. ....????????????

20


gość ~gość (Gość)26.07.2019 17:08

Panowie policjanci niech nie ubliźają wszystkim wedkarzą ze są smieciarze tak jak nie wszyscy policjanci nie jeżdżą po pijanemu.

60


gość ~gość (Gość)26.07.2019 15:26

Policja w tym sezonie nie ma dużo pracy na zalewie. Bronisławów dalej zamknięty mimo wakacji i upałów. Zdaje się że burmistrzowi Jarosowi nie zależy na otworzeniu skrawka ziemi z dostępem do wody dla mieszkańców. Chyba że ma w tym swój interes, o czym wiedzą nieliczni

30


gość ~gość (Gość)26.07.2019 15:05

Galu i ty tam znowu?

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat