Policjant przyłapał włamywaczy na gorącym uczynku

PolicjaBełchatów Czwartek, 09 lipca 20207 5862
Bełchatowscy policjanci zatrzymali mieszkańców Bydgoszczy w wieku 24 i 27 lat, którzy ukradli 2500 złotych. Złodzieje zostali przyłapani na gorącym uczynku przez policjanta, który w czasie wolnym od służby podjął interwencję i odzyskał skradzione mienie. Sprawcom udało się uciec, ale ostatecznie zostali namierzeni i zatrzymani.
fot.: KPP Bełchatów

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Słupia w powiecie bełchatowskim. W okolicy znalazł się policjant, który zauważył, że z budynku mieszkalnego, przez tylne okno wychodzą dwie osoby. Kobieta i mężczyzna przeskoczyli przez ogrodzenie posesji i szybkim krokiem zaczęli się oddalać. Kiedy funkcjonariusz zauważył, że mężczyzna trzyma w ręku duży metalowy klucz oraz słoik z banknotami, natychmiast podbiegł do podejrzewanych i podjął interwencję. Ci rzucili się do ucieczki, jednak mężczyzna został zatrzymany i zaczął się szarpać z policjantem. Interweniujący odzyskał skradziony słoik z łupem i obezwładnił włamywacza, ale w tym czasie na miejsce podjechała osobówka, kierowca której zachowywał się tak, jakby chciał rozjechać policjanta i w ten sposób odbić swojego kompana. Ostatecznie sprawcy udało się oswobodzić i uciec. Włamywacze odjechali, ale mieli pecha, ponieważ policjant zapamiętał wiele szczegółów. Stróże prawa wezwani z bełchatowskiej komendy wykonali oględziny miejsca włamania i kradzieży rozbójniczej. Pokrzywdzony odzyskał wszystkie skradzione pieniądze. W wyniku prowadzonych działań policjanci wytypowali i ustalili sprawców włamania, po czym złożyli im wizytę. Małżonkowie w wieku 24 i 27 lat zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Kobieta odpowie za włamanie, jej mąż również za kradzież rozbójniczą, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora 24-latka została objęta policyjnym dozorem. Natomiast wobec 27-letniego mieszkańca Bydgoszczy sąd na wniosek prokuratury zastosował trzymiesięczny areszt.

 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.07.2020 13:55

To paki z nierobami- złodziejami

10


gość ~gość (Gość)09.07.2020 09:14

Jak był trzeźwy to nic mu nie zrobią

26


Krystynkaa ~Krystynkaa (Gość)09.07.2020 11:51

Błędnie sądziłam, że czasy trzymania pieniędzy w słoikach dawno minęły, a tu taka perełka.

51


gość ~gość (Gość)09.07.2020 10:12

Zapraszam do mnie

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat