Policjanci z naszego regionu odebrali odnaczenia

Strefa FMRegion Niedziela, 14 lipca 201911 7380
Policjanci z naszego regionu świętowali w niedzielę 100. rocznicę powołania formacji. Podczas międzypowiatowego Święta Policji, które odbyło się w Bełchatowie, funkcjonariuszom podziękowano za ich ciężką pracę oraz wręczono odznaczenia.

Ładuję galerię...

W tym roku wspólnie świętowali policjanci z czterech powiatów: piotrkowskiego, pajęczańskiego, radomszczańskiego i wieluńskiego. Uroczystość rozpoczęła msza święta, po której nastąpił przemarsz na plac Narutowicza w Bełchatowie. Tam policjanci złożyli meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi, a następnie z jego rąk odebrali akty mianowania na wyższe stopnie policyjne - My policjanci staramy się za wszelką cenę być do dyspozycji naszych obywateli. Prowadzimy działania w celu utrzymania porządku publicznego, postępowania przygotowawcze, sprawy o wykroczenia, dbamy również o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Chciałbym za to podziękować moim wszystkim policjantom, bo ta praca to nie tylko odsłużenie określonego czasu. Za służbą stoi wyjątkowe zaangażowanie, poświęcenie dla drugiego człowieka często z narażeniem życia i szkodą dla naszych rodzin - powiedział insp. Andrzej Łapiński, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi.

 

Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne to dla funkcjonariuszy ogromne wyróżnienie i docenienie ich wieloletniego trudu - Dla mnie ta nagroda to przede wszystkim awans i podziękowanie za całokształt mojej pracy. Ja służę w Policji już 18  lat i traktuje to jako swoją pasję, służbę na rzecz bezpieczeństwa, porządku i ładu społecznego oraz poświęcenie się dla ludzi. Uważam, że nie ma tu rzeczy trudnych. Jeżeli podchodzi się do pracy z sercem i pasją to wszystkie problemy można rozwiązać.  Moim zdaniem najistotniejsze jest to, że pomagam innym. - powiedziała nadkom. Iwona Kaszewska KPP w Bełchatowie.

-Praca w Policji to dla mnie przyjemność, chęć niesienia pomocy innym i oczywiście powołanie. Służba bywa niebezpieczna, ale jeżeli możemy komuś pomóc to jest to dla nas najważniejsze. - dodaje kom. Arkadiusz Kosela z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Uroczystość zakończyła defilada policjantów. Następnie rozpoczął się piknik rodzinny, podczas którego można było zobaczyć m.in pojazdy policyjne, umundurowanie i ekwipunek policyjny. Przygotowano również wystawę poświęconą 100. rocznicy powstania Policji Państwowej zorganizowaną w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie.


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

X2 ~X2 (Gość)14.07.2019 20:09

Tak szczególnie ciężką mają wożą tyłki furami za darmo i siedzą za biurkami. Kto składał choć by raz doniesienie na policji ten wie co policja jest warta oni nie są kompletnie do niczego przygotowani a najlepiej jak pijany im się trafi i czy ktoś kogo o pedofilię pomówi to zaraz mają sukces bo reszta spraw zwyczajnie jest zamiatana pod dywan

75


gość ~gość (Gość)14.07.2019 20:01

Zamiast świętować to małego Dawida mogli szukać tylko medale

26


Bogdan Jaskowski ~Bogdan Jaskowski (Gość)15.07.2019 21:29

Do medali - pierwsi. A może by tak poszli łapać szaleńców na drodze???

21


wlodziooo ~wlodziooo (Gość)15.07.2019 06:09

jest ta pani slodziudka w okularkach z piotrkowa bardzo sympatyczna mila kobieta

13


gośc ~gośc (Gość)15.07.2019 08:08

Czasy trudne i praca policjantów jest coraz bardziej niebezpieczna. Zamachowcy, strzelaniny, mecze psełdo kibiców - wszędzie policjanci narażają swoje zdrowie i życie. Dziękujemy.

22


gość ~gość (Gość)14.07.2019 22:46

Ooo przepraszam, sprawcę wybitnej szyby w mediatece znaleźli szybko

41


ciekawy ~ciekawy (Gość)14.07.2019 18:12

brawo Panie Arku

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat