Policjanci wydostali dziecko z zatrzaśniętego auta

Policja KMP Piotrków Poniedziałek, 19 lipca 202120 10013
W piątkowe przedpołudnie piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że kobieta zatrzasnęła kluczyki w samochodzie, w którym było jej 6-miesięczne dziecko. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i już po chwili maluszek był w rękach mamy.

Ładuję galerię...

Dyżurny piotrkowskiej jednostki w piątek otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kobieta, zatrzasnęła kluczyki w samochodzie, w którym było jej 6-miesięczne dziecko. Okazało się, że zgłaszająca chwilę wcześniej włożyła synka do fotelika w samochodzie i przypięła go pasami. W tym czasie kluczyki odruchowo rzuciła na przednie siedzenie. Po przypięciu dziecka, zamknęła drzwi i obeszła samochód, aby zając miejsce za kierownicą. Niestety w tym czasie alarm zaryglował wszystkie drzwi pojazdu uniemożliwiając jej dostęp do wnętrza. 6-miesięczne dziecko znalazło się w pułapce.


Przestraszona matka natychmiast powiadomiła dyżurnego piotrkowskiej jednostki. Policjanci już po chwili pojawili się na miejscu zdarzenia i podjęli próbę opuszczenia szyby.


- Gdy się to nie udało, funkcjonariusz podjął decyzję o wybiciu jednej z szyb. Kobieta od razu się zgodziła. Dla bezpieczeństwa malucha policjant wybrał najbardziej oddaloną szybę, tak aby odłamki szkła nie zraniły chłopca. Przy użyciu pałki wybił szybę i sięgnął po kluczyki. Po otwarciu drzwi maluszek był już bezpieczny w rękach swojej mamy. Ta niecodzienna interwencja pokazała, że zdarzają się różne sytuacje, a policjanci niosą pomoc w każdej z nich - relacjonuje asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy piotrkowskiej KMP.


Do tej niecodziennej sytuacji doszło przypadkowo, jednak pamiętajmy, że pozostawienie dziecka, bądź zwierzęcia w samochodzie w upalne dni niesie za sobą śmiertelne zagrożenie i może być surowo ukarane.


Zainteresował temat?

5

2


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ślusarz ~ślusarz (Gość)19.07.2021 09:52

otworzyłby to auto bez wybicia szyby... jest taki w Piotrkowie...

92


Staś Pytalski ~Staś Pytalski (Gość)19.07.2021 11:42

A swoją drogą w których to samochodach, po otwarciu i ponownym zamknięciu drzwi samochód sam, bez ingerencji kierowcy blokuje drzwi.

92


go?ć_hahaha ~go?ć_hahaha (Gość)20.07.2021 13:43

To audi nie ma podwójnego ryglowania wiec na poduszkę idzie otworzyć

20


Piotryna ~Piotryna (Gość)20.07.2021 07:44

Policja nie ma szkolenia ? Szybę w aucie należy zbić w jednym z 4 rogów powoduje to szybkie zbicie szyby .Nigdy nie wybijamy szyby centralnie ponieważ tam jest najbardziej elastyczna i odporna na uderzenie

40


Polo  ~Polo (Gość)19.07.2021 21:10

Widać, że pan policjant miał tęgą pałę

40


dekkers ~dekkers (Gość)19.07.2021 13:50

Pierwsza czynność, którą robię po zakupie samochodu to wyłączenie automatycznego zamykania/blokowania zamków. Ta funkcja jest całkowicie zbędna.

51


Mandat ~Mandat (Gość)19.07.2021 08:18

Pięknie ładnie tylko brakuje jednej informacji - gdzie to było na jakim parkingu i ulicy. Oraz czy pani została ukarana mandatem bo należał się jej.

419


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)19.07.2021 09:41

...Przy użyciu pałki wybił szybę i sięgnął po kluczyki. Po otwarciu drzwi maluszek był już bezpieczny w rękach swojej mamy. Ta niecodzienna interwencja pokazała, że zdarzają się różne sytuacje, a policjanci niosą pomoc w każdej z nich - relacjonuje asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy piotrkowskiej KMP...
Jak z tego wynika pałki policyjne nie tylko wybijają głupoty z głowy protestującym ludziom, ale też mogą wybić szybę w samochodzie.
...W tym czasie kluczyki odruchowo rzuciła na przednie siedzenie. Po przypięciu dziecka, zamknęła drzwi i obeszła samochód, aby zając miejsce za kierownicą. Niestety w tym czasie alarm zaryglował wszystkie drzwi pojazdu uniemożliwiając jej dostęp do wnętrza. 6-miesięczne dziecko znalazło się w pułapce...
Kobieta miała szczęście, że w tym momencie nie przechodził przestępca, który widząc kluczyki na przednim siedzeniu, nie wsiadł "odruchowo" do samochodu i nie odjechał z dzieckiem. Teraz kobieta odruchowo wyda pieniądze na nową szybę. Dobra szkoła, a przy tym i policjanci ocieplą jakby trochę swój poszarpany wizerunek.

68


5g ~5g (Gość)19.07.2021 11:35

Skutek bezmyślności oraz zamontowania taniego alarmu.

21


Gggg ~Gggg (Gość)19.07.2021 08:32

Dlatego ja zawsze ale to zawsze kluczyki mam w rękach. Znajomi się całe życie że mnie śmieją ze jestem przewrazliwona i wszytsko widzę czarno. Ale ja jestem zapobiegawcza.

112


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat