Policjanci w niedzielę wystawili 614 mandatów na drogach województwa

PolicjaŁódzkie Wtorek, 20 lipca 202111 2578
Pomimo wielu apeli Policji, a także licznych kampanii społecznych nadal wielu kierowców przekracza dozwoloną prędkość, świadomie tworząc realne zagrożenie zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu. W ramach policyjnej akcji "Prędkość" funkcjonariusze skontrolowali blisko 800 kierowców, z których przeszło 600 ukarali mandatami, a kilku zabrali prawo jazdy.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

W niedzielę (18 lipca) w województwie łódzkim policjanci  przeprowadzili działania pod nazwą "Prędkość”, które miały na celu zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

 

- Funkcjonariusze skontrolowali 786 pojazdów. 614 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość i w konsekwencji zostało ukaranych mandatem karnym. 18 kierującym zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto policjanci w trakcie kontroli pojazdów ujawnili 158 innych wykroczeń - informują przedstawiciele KWP w Łodzi. 

 

Mundurowi kontrolowali prędkość w miejscach, gdzie statystycznie najczęściej dochodziło do jej przekraczania. Policjanci podczas działań wykorzystywali m.in. wideorejestratory, mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. - W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego - podkreślają policjanci. 


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Tewu ~Tewu (Gość)21.07.2021 17:33

Bądźcie przygotowani na więcej. To nie makabryczny wypadek w Mielcu jest powodem projektu podwyższenia mandatów. Do wypadków takich dochodzi średnio raz na kwartał. Dotychczas tak drastycznej podwyżki mandatów nie było.
Czemuż akurat teraz ?
A no temu, że RP [republika pis] ma poważny kłopot. Akt sprawiedliwości społecznej pozbawiający funkcjonariuszy SB, WSW, WSI, WOP, BOR itd., części emerytury okazał się bublem prawnym. Funkcjonariusze tych służb masowo odzyskują swoje uprawnienia emerytalne. Trzeba wypłacić im zaległe uposażenia wraz z odsetkami. Średnio wypada około 70.000 zł na osobę.
Dziwne,że media, począwszy od TVN skończywszy na tvp i tvp info milczą na ten temat.
Urzędy Skarbowe już przygotowują się do jakiejś grubszej akcji. W poprzednim tygodniu mialem dwie kontrole. Panie nie bardzo wiedziały co mają kontrolować. Sprawdziły kasę, spisały protokół i wyszły. Oczekuje na kontrole PIH, PIS, PIP i innych Państwowych Inspekcji.

20


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)21.07.2021 08:03

POlicja jest pobłażliwa, zwłaszcza na peryferiach, gdzie auta pędzą po wsiach jak szalone, lokalne pijaczkie jeżdżą pod wpływem czy to autem czy rowerem i oni tego nie widzą

42


Jim ~Jim (Gość)20.07.2021 15:21

Polacy łamanie przepisów mają we krwi, mentalnie żyją jeszcze w zaborach i to jest ich walka z wrogiem.

93


atos ~atos (Gość)20.07.2021 21:47

Taka akcja powinna trwać cały rok. I niech policja zacznie kontrolować prędkość i stan techniczny tych ryczących złomów. Szczególnie po godzinie dwudziestej drugiej.

80


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)20.07.2021 17:18

...Izba (NIK) zauważa również, że w połowie skontrolowanych komend "nie wykonano koniecznej dla kwalifikacji czynu czynności wzorcowania 14 urządzeń pomiarowych" służących do prawidłowego udokumentowania stopnia zawartości alkoholu u kierującego.
Na tym jednak nie koniec nieprawidłowości. NIK zauważa, że "do służby na drogach kierowano też funkcjonariuszy bez odpowiedniego przeszkolenia".
Część z nich nie była właściwie przygotowana, "w szczególności do oceny, czy kierujący znajduje się pod wpływem innych substancji działających podobnie jak alkohol".
"Braki wynikały m.in. z niedoskonałości szkolenia oraz z ograniczonej liczby miejsc na specjalistycznych szkoleniach. W ocenie NIK taka sytuacja ma bezpośredni wpływ na ograniczenie możliwości i jakości wykonywania niektórych zadań nałożonych na komórki ruchu drogowego, a wymagających od policjanta specjalistycznej wiedzy i uprawnień" - informuje NIK....
A czy te 614 mandatów było wystawione zgodnie z prawem? Według NIK to nie, bo te policyjne wideo rejestratory, mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie, w dużej części nie są odpowiednio kalibrowane i serwisowane, co daje fałszywe wyniki i tylko prośba o łagodny wymiar kary pozostaje nam kierowcom.

32


Epiep ~Epiep (Gość)20.07.2021 20:39

Powinni wystawić dwa razy tyle przynajmniej tylko chęci brak

42


Jaworek ~Jaworek (Gość)20.07.2021 19:41

Szkoda że nie 997 mandatów.

20


fakt ~fakt (Gość)20.07.2021 19:01

" Mundurowi kontrolowali prędkość w miejscach, gdzie statystycznie najczęściej dochodziło do jej przekraczania." W tych miejscach gdzie zarobek pewny, a i budżet bogatszy.

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat