Policjanci przechwycili ponad 600 g narkotyków

PolicjaTomaszów Niedziela, 01 sierpnia 20218 3767
Tomaszowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który posiadał ponad 600 gramów środków psychoaktywnych. Badanie testerem narkotykowym wykazało, iż zabezpieczone środki to marihuana, mefedron, amfetamina i MDMA. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za który grozi kara nawet do 10 lat więzienia.
fot. KPP Tomaszów Mazowiecki

Policjanci z wydziału kryminalnego tomaszowskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, prowadząc rozpoznanie środowiska przestępczego podejrzewali, iż 36-letni mieszkaniec Tomaszowa może być w posiadaniu znacznej ilości narkotyków. Ustalili gdzie mężczyzna przebywa i zapukali do drzwi jego mieszkania.

 

- Kompletnie zaskoczonego wizytą stróżów prawa mężczyznę poinformowali o celu odwiedzin. W mieszkaniu prócz 36-latka przebywała również nieletnia mieszkanka Tomaszowa, która była poszukiwana na podstawie nakazu doprowadzenia do placówki opiekuńczej wydanego przez sąd. Wezwani do udzielenia wsparcia policjanci przewieźli ją do Policyjnej Izby Dziecka. W trakcie przeszukania kryminalni zabezpieczyli łącznie 12 torebek foliowych różnej wielkości z suszem roślinnym, białym proszkiem i kryształkami. Ponadto  zabezpieczyli 60 tabletek ,,extasy” z zabronioną substancją MDMA i elektroniczną wagę. To dało podstawy do zatrzymania 36-letniego amatora zabronionych substancji – mówi st. asp. Grzegorz Stasiak, oficer prasowy tomaszowskiej KPP.

 

Policjanci ustalili również, że mężczyzna zajmuje jeszcze jeden lokal w innej części miasta, na który uzyskali prokuratorski nakaz przeszukania.

 

- Po przejeździe pod ustalony adres i wezwaniu zatrzymanego do dobrowolnego wydania zabronionych substancji, mężczyzna wydał jeszcze trzy torebki z różnymi substancjami i kolejną wagę elektroniczną wykorzystywaną do ich porcjowania. Wszystkie zabezpieczone substancje policjanci przebadali narkotykowymi testerami i dokładnie zwarzyli. Zostaną one również poddane szczegółowym badaniom w policyjnym laboratorium – podkreśla oficer prasowy tomaszowskiej policji.

 

Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 93 gramy marihuany, 137 gramów mefedronu, ponad 399 gramów amfetaminy i 60 szt. tabletek ,,ekstazy” z substancją MDMA. Zatrzymany usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi mu za to kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Tadek ~Tadek (Gość)02.08.2021 13:46

"Zwarzyli".... szok

20


abstynent ~abstynent (Gość)01.08.2021 12:32

Nigdy nie brałem, nie wąchałem, nie ćpałem, nie dawałem sobie w żyłę itp. i nie mam zamiaru, uważam, że wszelkie narkotyki to zło, ale... chyba nie ma się czym chwalić, jak się złapie kogoś, kto miał kilka gram marychy. Jakby złapali tych, którzy w naszym kraju rządzą narkotykowym biznesem, a pewnie tacy są, to by się było czym chwalić.

70


Sierżant Bagjeta ~Sierżant Bagjeta (Gość)01.08.2021 19:58

Jakie 600 gram? Ledwo trzysta Panie Komendancie było.

11


go?ć_zofia ~go?ć_zofia (Gość)01.08.2021 11:56

Marichlannen?/a komu to potrzebne ?dlaczego?

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat