Policjanci podsumowali wakacje

Strefa FM Wtorek, 01 września 202010 978
Minione wakacje były spokojne - oceniają policjanci. W czasie wolnym od zajęć szkolnych na drogach w pobliżu Piotrkowa doszło do 37 wypadków drogowych. To o 16 wypadków mniej niż podczas ubiegłorocznych wakacji.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

- Statystyki pokazują, że było bezpieczniej, choć niestety spadków nie mamy w liczbie zabitych na skutek zdarzeń drogowych. Tak w tym, jak i w minionym roku była to jedna ofiara śmiertelna w czasie wakacji - wyjaśniał na antenie Radia Strefa FM podinsp. Krzysztof Skrobek, naczelnik piotrkowskiej drogówki. Jak dodał naczelnik - było mniej rannych. W tym roku poszkodowanych było 56 osób. O 18 mniej niż przed rokiem.

 

Niestety policyjne statystyki nie są tak optymistyczne jeśli chodzi o kolizje drogowe. Podczas tegorocznych wakacji było ich o 101 więcej niż w czasie wakacji 2019 roku. Ich liczba wyniosła 488 w obecnym i 387 w minionym roku.

 

- Spadki w ilości wypadków czy kolizji były widoczne w policyjnych statystykach jedynie w czasie tuż po ogłoszeniu pandemii i wprowadzeniu lockdownu - dodaje Krzysztof Skrobek.

 

Jednak zakończenie wakacji nie oznacza zawieszenia przez policję działań, mających na celu poprawienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W dniach od 1 do 7 września potrwa policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Policjanci będą czujniej obserwować przejścia dla pieszych znajdujące się w pobliżu szkół, kontrolować prędkość przejeżdżających w ich pobliżu kierowców, a także nadzorować pracę tzw. strażników szkolnych, czyli osób odpowiedzialnych za bezpieczne przeprowadzenie uczniów przez przejścia dla pieszych. Jak powiedział naczelnik drogówki - do ich pracy nie było jak dotąd zastrzeżeń, ale zawsze obecność policjanta w białej czapce działa na wyobraźnię i czujność kierowców.

 

Minione wakacje podsumowali też łódzcy policjanci. Jak podają na stronach internetowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi:

 

Podczas tegorocznych wakacji w województwie łódzkim funkcjonariusze odnotowali 527 wypadków drogowych, w których zginęły 43 osoby a 614 zostało rannych. W analogicznym okresie ubiegłego roku odnotowano o 168 wypadków więcej niż w tym roku, zginęły w nich 44 osoby a 832 zostało rannych. Na drogach województwa łódzkiego spadła liczba wypadków o 25%, to jest aż o  ¼  wypadków drogowych mniej niż w 2019 roku. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci przeprowadzili 769 kontroli autobusów, sprawdzając ich stan techniczny. Stwierdzono 26 usterek pojazdów, a w 18 przypadkach udaremniono dalszą jazdę niesprawnymi autobusami, jak również zatrzymano 23 dowodów rejestracyjnych. Od 26 czerwca 2020 roku do końca sierpnia policjanci  wyeliminowali z ruchu 1141 nietrzeźwych kierujących. Z powodu nadmiernej prędkości 680 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h.

 

W okresie wakacji 2020, które rozpoczęły się 26 czerwca na terenie województwa łódzkiego doszło do 9 utonięć. Dla porównania w wakacje 2019, które były dłuższe utonęło 5 osób. Najwięcej utonięć, bo aż 4, odnotowano na Zalewie Sulejowskim w powiatach tomaszowskim (3) i piotrkowskim (1). Kolejne 3 osoby utonęły w zbiorniku Miedzna Murowana w powiecie opoczyńskim. Głównymi przyczynami utonięć nadal pozostają kąpiel w miejscach nie strzeżonych oraz kąpiel pod wpływem alkoholu.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)01.09.2020 20:37

Kiedy piotrkowska policja zajmie się nocnymi piratami ??? Przecież co noc słychać pisk opon na rondzie Dmowskiego i ryk silników pod wiaduktem na Piłsudskiego

20


Endju ~Endju (Gość)01.09.2020 12:03

Co z tym "policjantem" co chodzi bez broni, pałki, gazu, kajdanek na pasie? Tego z RD?

30


gość ~gość (Gość)01.09.2020 11:43

Policja robi za mało akcji edukacyjnych w wakacje jest czas na to i młodzież była by mniej wrogo nastawiona na mundur takie jest moje zdanie

30


gość ~gość (Gość)01.09.2020 12:56

A gdzie byli na wakacjach?

10


gość ~gość (Gość)01.09.2020 12:39

Zaparkowane po mistrzowsku.Nie dość że pod prąd to jeszcze wystaje na pas jakby co najmniej ciężarowym stali.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat