Policjanci patrolowali lasy i akweny

Policja KMP PiotrkówRegion Wtorek, 21 lipca 20207 3143
Piotrkowscy policjanci przeprowadzili działania prewencyjne i profilaktyczne w okolicy Zalewu Cieszanowickiego, Sulejowskiego, rzeki Pilicy i Luciąży, Zbiornika Bugaj oraz kąpieliska ,,Słoneczko" w Piotrkowie Trybunalskim. Odwiedzili również kompleksy leśne gdzie harcerze rozbili swoje obozy.

Ładuję galerię...

W okresie letnim na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, wypoczywa corocznie duża liczba osób, korzystających z akwenów Zalewu Sulejowskiego, Cieszanowickiego, rzeki Pilicy i Luciąży, zbiornika Bugaj i kompleksów leśnych. Zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym i mieszkańcom regionu skłoniło policjantów do podjęcia działań o charakterze prewencyjnym ale też profilaktycznym. Funkcjonariusze odwiedzili m.in. młodzież wypoczywającą w ramach obozów harcerskich w Kurnędzu, gdzie przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego wypoczynku letniego.

 

Policjanci przeprowadzili również akcję ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", podczas której patrolowali tereny przywodne wykorzystując radiowozy i rowery służbowe. Funkcjonariusze sprawdzali czy korzystający ze sprzętu pływającego turyści są trzeźwi, czy są wyposażeni w sprzęt niezbędny dla zapewnienia bezpieczeństwa i czy stosują się do obowiązujących na akwenie przepisów. Na wodach Zalewu Cieszanowickiego pojawiły się łodzie WOPR-u i łódź OSP Rozprza.

 

Funkcjonariusze sprawdzali też czy nie są łamane przepisy o ochronie środowiska oraz czy turyści nie wjeżdżają do lasu samochodami w miejscach niedozwolonych. Oprócz czynności prewencyjnych rozmawiali z wypoczywającymi przypominając jak uniknąć zagrożeń podczas letniego wypoczynku. 

 

Policjanci skontrolowali 21 obiektów, 8 pojazdów, podjęli 40 interwencji, nałożyli 16 mandatów karnych, a w 25 przypadkach zastosowali pouczenie.


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)21.07.2020 10:29

Tak tylko karać !!! Zero parkingu gdzie by można było się spokojnie wypakować i zabrać sprzęt nad wodę (wędki, namiot, leżak... itd ) Zero kosza na śmieci no może parę ale pełne ale jak się zadzwoni to nie zabierają . Wjedziesz drogą leśną samochodem-mandat, napalisz małe ognisko-mandat itd

01


gość ~gość (Gość)21.07.2020 18:21

Jak tak na nich patrze to na mysl przychodzi mi piosenka Sloneczny patrol,ale ten tu to jakis p.o.s.r.a.n.y,a nie sloneczny.

01


prrrrrrrrrrrrrrrr ~prrrrrrrrrrrrrrrr (Gość)21.07.2020 16:43

Dlaczego konie są bez maseczek a o jeźdźcach nie wspomnę???? Skoro koń i jeździec bez maseczki to dwa metry odstępu zachować....

02


to ja Jarząbek ~to ja Jarząbek (Gość)21.07.2020 11:53

a maseczek nie sprawdzali?

10


gość ~gość (Gość)21.07.2020 09:48

Policja nam dokucza

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat