Policjanci kontrolują osoby na kwarantannie

Strefa FM Niedziela, 22 marca 202039 12446
Kwarantanna domowa nakładana jest na osoby, które miały kontakt z osobą chorą lub podejrzaną o zakażenie koronawirusem albo wracają z zagranicy i trwa ona 14 dni. Także w Piotrkowie policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy będący na przymusowej kwarantannie nie naruszają jej zasad.

Jak poinformowało nas biuro prasowe piotrkowskiej policji, funkcjonariusze dysponują listą mieszkańców objętych kwarantanną. Na kontrolę przyjeżdżają umundurowani, aby wykluczyć próby oszustw. Najpierw kontaktują się z daną osobą telefonicznie, następnie musi ona pokazać się policjantom w oknie, aby potwierdzić, że faktycznie przebywa w domu.


Można jednak ułatwić pracę służbom i zainstalować na swoim smartfonie aplikację „Kwarantanna domowa”. Dostępna jest na androida oraz iOS’a. Osoby poddane kwarantannie w prosty sposób mogą potwierdzić dotrzymywania jej warunków. Po zainstalowaniu aplikacji, użytkownik musi wykonać sobie selfie. Następnie każdego dnia użytkownik będzie otrzymywać sms z prośbą o przesłanie kolejnego zdjęcia - autoportretu. Wtedy sztuczna inteligencja porównuje przesłane selfie z tym wykonanym podczas rejestracji aplikacji. Ponadto system GPS namierza położenie osoby poddanej kwarantannie. Jeśli użytkownik nie będzie w domu lub nie prześle zdjęcia, wtedy może spodziewać się wizyty policjantów, ponieważ aplikacja automatycznie poinformuje służby. Więcej na temat aplikacji przeczytacie TUTAJ.


Za złamanie kwarantanny domowej grozi kara w wysokości 30 tysięcy złotych. W Piotrkowie nie odnotowano przypadku naruszenia jej zasad.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.03.2020 20:17

Ciekawe czy tak jest u mnie w klatce jest kwarantanna i osobiście widzialam jak dziewczyna wychodzi z domu zadalam jek pytanie dlaczego wychodzi jak ma kwarantanne odpowiedziała ze wychodzi tylko do samochodu.

62


gość ~gość (Gość)22.03.2020 18:48

Dają L4 na czas kwarantanny?

60


gość ~gość (Gość)23.03.2020 10:09

Mam wrazenie ze polowe komentarze pisze jedna osoba,konkretnie to jakis debil.Robi takie bledy jezykowe,ze ciezko go zrozumiec.Apeluje do idioty-wez usiadz przed lustrem,strzel se kielicha i pogadaj z tym naprzeciwko,jest na twoim poziomie umyslowym.

51


gość ~gość (Gość)24.03.2020 12:12

Ręce opadają czytając wasze komentarze jestem ciekaw kiedy dojdziecie do tego że to tylko panika.

00


www. ~www. (Gość)24.03.2020 10:57

Zobaczycie będzie zaostrzenie kwarantanny i 8 lat wiezienia za opuszczenie jej miejsca. Ja bym im oprócz tego zostawił dodatkowo te 30.000 zł, bo trzeba być idiotą do kwadratu, żeby ryzykować życiem innych i szwendać sie po mieście.

00


gość ~gość (Gość)23.03.2020 16:46

A jeżeli ktoś a dokładnie kierowca międzynarodowy wruci w tym tygodniu do domu ale już nie wraca do tego pracodawcy bo ma zamiar jeździć u innego pracodawcy i w międzyczasie będzie normalnie chodził po Piotrkowie bo według niego to jest tylko nasza panika nie uzasadniona. To co wtedy z takim osobnikiem. Skoro przez te kilka dni nie ma zatrudnienia bo idzie do innej firmy to przecież może też chodzić i zarazac.. A tym bardziej że podczas jednej z pauz tydzień temu bardzo źle się czuł. On sam sobi6 nie zdaje sprawy jak zagrażać może sobie i innym

20


gość ~gość (Gość)22.03.2020 21:15

Jak do tej pory moszczenice omijali no kumpelstwo lub konfidenctwo a chandedluje co drugi bez prawka a to teraz są dość często moźe coś na źeczy

32


ojt ~ojt (Gość)23.03.2020 08:06

Na czas kwarantanny można wziąć L4 od SANEPIDu, nie od rodzinnego.

20


ktos ~ktos (Gość)22.03.2020 19:56

Czy w sytuacji, kiedy na osobę została nałożona kwarantanna, to kwarantanna ta przechodzi również na wszystkie osoby zamieszkujące z tą osobą? Ciekawi mnie wtedy, czy one również są kontrolowane przez policję?

60


gość ~gość (Gość)23.03.2020 05:51

Ludzie są nieodpowiedzialni przyjeżdżają z Niemiec całą rodziną i od razu odwiedzają rodziców z małymi dziećmi i chodzą po sklepach i jeszcze jak się zwróci im uwagę to mówią żeby nie przesadzać rozume nie mają wcale jest wiele takich osób więc wirus będzie się rozprzestrzeniał

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat