Policjanci ćwiczyli na Zalewie Sulejowskim

Strefa FMRegion Piątek, 07 sierpnia 20203 2117
Funkcjonariusze z Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego i Poddębic uczestniczyli w czwartek (6 sierpnia) w szkoleniu, które miało poprawić ich umiejętności w zakresie ratownictwa wodnego. Manewry zorganizowano w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim.

Ładuję galerię...

Ćwiczenia rozpoczęły się od krótkiego wykładu teoretycznego  przedstawienia założeń szkolenia. - Takie działania pozwalają podnosić policjantom kwalifikacje i doskonalić umiejętności. Wzrost liczby utonięć w naszym regionie tylko potwierdza to, że musimy być przygotowani do pracy na wodzie. Podczas tych zajęć będziemy ćwiczyć ratowanie tonącej osoby przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu. Użyjemy do tego naszych łodzi, które służą nam między innymi wówczas, gdy musimy interweniować daleko od brzegu - powiedział nam mł. insp. Jarosław Janus, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Woda to żywioł, więc aby cieszyć się z pięknej pogody i relaksu nad akwenami, powinniśmy do tego podchodzić z rozsądkiem i świadomością, że najczęstszą przyczyną niebezpiecznych sytuacji są nieostrożność i brawura. Pamiętajmy też, że wypoczywając nad wodą powinniśmy zachować trzeźwość, wówczas nawet w przypadku powstania zagrożenia, będziemy mogli właściwie zareagować - dodaje szef łódzkiej prewencji.

 

Zapytaliśmy przedstawicieli komend policji w Piotrkowie i Tomaszowie czy w tym sezonie mieli już dużo pracy nad wodą. - W tym roku na szczęście nie mieliśmy sytuacji skrajnie niebezpiecznych, ale zdarzały się interwencje, podczas których policjanci ratowali załogę przewróconego jachtu. Jednak nasi policjanci, pełniący służbę na terenach wodnych i przywodnych, dbają latem o bezpieczeństwo osób wypoczywających na plażach i rejonach przybrzeżnych - mówi asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło również na obszarze obsługiwanym przez tomaszowskich funkcjonariuszy. - Na naszym terenie w tym sezonie nie doszło do żadnego utonięcia, ale kilka razy byliśmy wzywani do groźnych zdarzeń. Podjęcie jednej z akcji było wymuszone gwałtowną zmianą pogody, wskutek której przewróciła się żaglówka. Przez gwałtowne opady deszczu i silny wiatr, trudno było zlokalizować osobę, która z niej wypadła. Ostatecznie udało się ją odnaleźć i bezpiecznie przetransportować na brzeg - powiedział asp. Grzegorz Stasiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. 


W szkoleniu policjanci skorzystali z pomocy ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Tomaszowie. Wodne działania funkcjonariuszy zakończyły się po zmroku, ponieważ szkolili się też w udzielaniu pomocy osobom, które wypłynęły z portu rowerem wodnym i nie powróciły do późnych godzin wieczornych. 


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)07.08.2020 18:16

Szkolenie przez WOPR? Porażka

50


gość ~gość (Gość)07.08.2020 18:19

WOPR Tomaszów gbury uczestniczyłem w szkoleniach WOPR Piotrków miało się zmienić na lepsze cóż ....... Szkoda komentować resztę szkoleń WOPR Łęczyca super i ludzie i podejście u tłumaczenie pozdrawiam

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat