Policja zlikwidowała nielegalną wytwórnię krajanki tytoniowej

ePiotrkow Czwartek, 14 maja 20154 3464
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie ze Izbą Celną w Kielcach oraz Łodzi zlikwidowali nielegalną wytwórnie krajanki tytoniowej. W tej sprawie zatrzymano 6 mężczyzn. Straty Skarbu Państwa mogą sięgać ponad 3,2 miliona złotych.

Policjanci Zarządu w Kielcach Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Kielcach oraz Łodzi zlikwidowali na terenie województwa łódzkiego nielegalną wytwórnię tytoniu. Funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali pięciu mężczyzn, w tym szefa grupy przestępczej. Zatrzymani to mieszkańcy województwa łódzkiego.

 

Od dłuższego czasu funkcjonariusze Zarządu w Kielcach CBŚP rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się produkcją i handlem wyrobami tytoniowymi oraz alkoholowymi bez Polskich znaków akcyzowych. Podczas realizacji funkcjonariusze zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy wpadli w ręce mundurowych podczas prac przy nielegalnej produkcji tytoniu. W trakcie przeszukania posesji, na której znajdowała się nielegalna fabryka, oraz czternastu innych lokalach, zajmowanych przez zatrzymanych, funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi: około 1,6 tony suszu tytoniowego, tonę gotowego tytoniu do palenia, 120 litrów alkoholu bez akcyzy, kilka tysięcy opakowań papierosów z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek oraz profesjonalną maszynę do produkcji tytoniu.

 

Szacunkowe efekty finansowe z przeprowadzonych czynności i wartość ujawnionych towarów wynoszą ponad 3,2 miliona złotych. Zatrzymani odpowiedzą między innymi za nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych oraz handel tytoniem i alkoholem bez polskich znaków akcyzowych.  Grozi im kara do 3 lat więzienie i wysoka grzywna. 

 

Policja nie poinformowała w jakiej miejscowości dokonano zatrzymania.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

anetta ~anetta (Gość)15.05.2015 12:19

Gdyby w Polsce były godne zarobki ludzie nie uciekali by sie do lewych interesów . Żal tych ludzi bo skarbu państwa mi nie żal.kazdy orze jak może by tylko zapewnić byt swojej rodzinie.

20


zzz ~zzz (Gość)15.05.2015 11:51

skar panstwa stracil?? chyba nie zdazył ukraść.

20


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)14.05.2015 19:13

Cytuję:
Policja zlikwidowała nielegalną wytwórnię krajanki tytoniowej


... i przy okazji pięć stanowisk pracy. ;) Na szczęście dochody z przestępstw wliczane są do PKB, więc ci panowie wzbogacili nasz kraj! ;)

Cytuję:
zatrzymali pięciu mężczyzn, w tym szefa grupy przestępczej

12


ech ~ech (Gość)14.05.2015 17:03

Skarb państwa nic nie stracił-stracili Ci co zostali zatrzymani.

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat