Policja zatrzymała mężczyznę, który napadł na ratownika medycznego

PolicjaOpoczno Czwartek, 04 lipca 20194 3946
Opoczyńscy kryminalni zatrzymali sprawcę naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. Mężczyźnie przedstawiono już zarzuty.

Do napaści na ratownika medycznego doszło w sobotę, 29 czerwca w opoczyńskim szpitalu. Policjanci ustalili, że około godziny 1.30 pogotowie ratunkowe na Szpitalny Oddział Ratunkowy przywiozło mężczyznę, który nieprzytomny leżał na jednej z ulic miasta. Pacjent został przebadany, sprawdzono stan jego trzeźwości. Wynik zaskoczył wszystkich. Okazało się, że mężczyzna ma prawie... 6 promili alkoholu w organizmie. Medycy zdecydowali o pozostawaniu mężczyzny do wytrzeźwienia na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

 

- Niestety po kilku godzinach pobytu w szpitalu mężczyzna zaczął być agresywny, zaczepiał innych pacjentów i personel. Ratownicy, którzy byli obecni na SOR chcieli go uspokoić i położyć do łóżka. Wówczas mężczyzna pięścią uderzył w twarz jednego z ratowników – mówi asp. szt. Barbara Stępień z opoczyńskiej komendy policji. - Mężczyzna na wieść o powiadomieniu policji o jego agresywnym zachowaniu uciekł ze szpitala przed przyjazdem funkcjonariuszy. Niestety personelowi szpitala nie udało się ustalić personaliów mężczyzny. W takich sytuacjach jak zawsze do ustalenia sprawcy przestępstwa zaangażowani zostali opoczyńscy kryminalni. Policjanci zebrali w sprawie wiele informacji, zabezpieczyli dowody. Ich determinacja w ustaleniu sprawcy przyniosła efekty. 3 lipca funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego 26 letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut. Tłumaczył się upojeniem alkoholowym i niekontrolowaniem swoich emocji. Wyraził skruchę. O jego dalszych losach zdecyduje sąd.

 

Przypominamy, za za naruszenie nietykalności cielesnej grozi kara do 3 lat więzienia.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)04.07.2019 12:57

A ten ratownik nie umie się bronić przed tak pijanym człowiekiem?

13


brak niewiedzy ~brak niewiedzy (Gość)04.07.2019 11:40

To medycy nie wiedzą jak może reagować organizm/człowiek w takiej sytuacji?

36


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat