Policja zatrzymała amatora cudzego mienia

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 17 lutego 20209 4754
W ręce policjantów wpadł 44-latek, podejrzany o kradzież z włamaniem do domku letniskowego w okolicach Zalewu Cieszanowickiego. Łupem sprawcy padły elektronarzędzia, sprzęt RTV i AGD. Wartość strat oszacowano na ponad 5 tysięcy złotych. Amator cudzego mienia usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Mężczyzna został już objęty policyjnym dozorem. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

13 lutego 2020 roku, po otrzymaniu zgłoszenia o prawdopodobnym przestępstwie kradzieży z włamaniem, policjanci z gorzkowickiego komisariatu i Posterunku Policji w Rozprzy pojechali na jedną z działek na terenie Mierzyna. Właściciel domku letniskowego tego dnia po dłuższej nieobecności postanowił sprawdzić co się dzieje na posesji. Jak ustalili policjanci już wchodząc do budynku zobaczył wybitą szybę w oknie. Kiedy wszedł do środka zauważył, że brakuje telewizora, czajnika elektrycznego, elektronarzędzi. Zorientował się, że padł ofiarą złodzieja. Uszkodzony skobel w drzwiach garażowych był znakiem, że to miejsce też było w zainteresowaniu włamywacza. Z garażu zginęła kosiarka elektryczna, złodziej nie pogardził też plandeką do łodzi rybackiej. Policjanci zajęli się sprawą i jeszcze tego samego dnia wytypowali sprawcę kradzieży z włamaniem . W mieszkaniu podejrzewanego 44-latka znaleźli przedmioty pochodzące z przestępstwa ale jego samego nie zastali. Policjanci ustalili,że sprawca może ukrywać się u swojego kolegi. To był dobry trop. Mundurowi zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu piotrkowskiego, który przed stróżami prawa ukrył się w piwnicy. Mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 44-latek był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu, w związku z czym będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

 

Za kradzież z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa grozi nawet do 15 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanego  policyjny dozór. Część odzyskanego przez policjantów mienia niebawem trafi do właściciela.

 

KMP w Piotrkowie

 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

akurat123 ~akurat123 (Gość)18.02.2020 18:46

Kto jest odpowiedzialny za to , że nie publikuje się wizerunku takich złodziei ??
Odpowiedzialni są wszyscy, którzy do tej pory rządzili, a przecież to jest działania na szkodę kraju. Chyba nikt mi nie powie, że jakby wprowadzić upublicznianie wizerunku w takich przypadkach czy w przypadku nie trzeźwych kierujących to by się nic nie zmieniło ??

30


gość ~gość (Gość)17.02.2020 16:42

Roboty wkoło brak to co miał zrobić.Znam go,zawsze na klatce dzień dobry mówił.I ministrantem też był,ale z koszyka kasa gineła.

110


gość ~gość (Gość)18.02.2020 00:39

Panie bezrobotny, z taką matematyką to nic tylko brać tę robotę i się cieszyć że ktoś chciał cie w ogóle zatrudnić :)

20


gość ~gość (Gość)17.02.2020 22:53

Nie amator czyjegoś mienia tylko ZŁODZIEJ.

50


gość ~gość (Gość)17.02.2020 20:38

Od czegoś trzeba zacząć no lepiej kraść.Jak się nie ma nic to dobre i to.

13


gość ~gość (Gość)17.02.2020 19:26

Robota to jest tylko trzeba chciec

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat